Vychudnutý panter čaká na poslednú ranu z milosti
zdroj foto: jäzva

Vychudnutý panter čaká na poslednú ranu z milosti

Jäzva
16.2.2017

Považskobystrickí Panteri majú od dravej šelmy zobrazenej na svojich dresoch veľmi ďaleko. Samotným hráčom či trénerskému štábu snahu vytknúť nemožno, no klub dopláca na doslova žalostné podmienky. Panter v púšti korisť nenájde a rovnako tak márne bolo očakávať od ôsmeho tímu tabuľky, že dokáže v play-off potrápiť ambiciózny Prešov

Po úvodnom dvojzápase série medzi Prešovom a Považskou Bystricou je stav očakávaný - 2:0. Víťaz základnej časti vyhral 3:0 a 6:1, no nebyť 22-ročného brankára Erika Kompasa, výsledky mohli byť aj oveľa presvedčivejšie. Tučniaci totiž doďobali vychutnutého pantera v priebehu dvoch dní 83 strelami a tomu už neostáva nič iné, len počkať na definitívne vykrvácanie.

"Sme v úplných sr*čkách, takto sa hrať nedá," netají v rozhovore pre hokej.sk frustráciu z aktuálneho stavu hokeja v Považskej Bystrici skúsený, 41-ročný obranca Slavomír Hriňa. Ešte aj dlhé minúty po stredajšej prehre lapal po dychu. Niet divu - úzky stav kádra ho stále núti k "chárovskej" minutáži. "Som tak vyšťavený, ako keby sme odohrali celé play-off. Niet fyzických a ani morálnych síl. Práve sme v šatni počítali, koľko nás príde na sobotňajší zápas. Možno nás bude desať, možno dvanásť."Po prestupovej uzávierke prídu Považania o hráčov, ktorí chodili vypomáhať z Tipsport ligy a ako na potvoru, v Prešove sa im zranili obranca Jaroslav Niník a útočník Denis Trenčan.

"Naozaj neviem s tým to dohráme. Neviem či si to niekto uvedomuje, ale v úzkom počte to ťaháme celú sezónu a teraz ešte budeme za najväčšie hovädá, ktoré "vypustia" domáci zápas a dostanú dvadsiatku. Toto sú však otázky, ktoré my hráči ovplyvniť a zodpovedať nevieme," povzdychol si najskúsenejší člen kádra Považskej Bystrice.


Aby toho nemal ťažko skúšaný oklieštený káder málo, medzi utorkovým a stredajším zápasom musel absolvovať dlhú cestu autobusom tam a späť. Na hotel jednoducho peniaze neboli. Samotný výkon hokejistov HK 95 bol preto vzhľadom na všetky okolností veľmi solídny. Ešte v 47. minúte prehrávali len 1:3 a ich bojovnosť viedla k viacerým šarvátkam typickým pre play-off.

"Chceli sme favorita aspoň potrápiť. Aj keď nám bolo jasné, že majú štyri päťky a keď na nás vyleteli, začali pribúdať fauly. Presilovky ich posadili na koňa a hoci sme to skúšali, na viac sme asi nemali," zamyslel sa skúsený martinský odchovanec. Bol to práve on, kto štyri sekundy pred koncom druhej tretiny strelil jediný gól Panterov a ako to má vo zvyku, oslávil ho povozením sa na hokejke. "Možno to bola moja posledná oslava gólu v kariére. Neviem či budem pokračovať ďalej, pretože ak by som sa mal rozhodnúť v tejto chvíli, tak určite skončím. Možno ma táto sezóna definitívne ubije. V tejto chvíli by som bol najradšej, ak by sme už mali sezónu za sebou a mohol by som si vyzliecť výstroj."


Ak by sme mali hodnotiť sezónu Považskej Bystrice iba skrz konečné umiestnenie, tak by išlo o hodnotenie pozitívne. Panteri sa totiž dostali po deviatich rokoch konečne do play-off. Slavomír Hriňa však zdôrazňuje: "My sme sa do play-off nedostali, my sme sa tam ocitli. V podstate sme tam hrať museli, pretože za nami boli už len martinské béčko a dvadsiatka. Čiže tímy, ktoré vyraďovaciu časť ani hrať nemohli. Neviem teda či sa niekto z nášho postupu do play-off tešil. Spadlo nám to z neba a sezóna to bola určite zlá. O nejakej radosti z hokeja nemôže byť reč."

Považskobystrický hokej jednoducho funguje v posledných rokoch na amatérskej báze. Jeden z členov tímu chodí na tréningy po zlezení z bágra, civilné zamestnania majú aj ostatní.

"Na barák tu nikto z nás nezarobí," rozosmial sa Slavomír Hriňa. "Chalani chodia do práce, potom na tréningy a na zápasy. Hráme ako hráme a rezignovali už aj tréneri. Nemôžu na nás pokrikovať a žiadať veľké veci, keď vidia v akých podmienkach pracujeme. Takto to tu chodí už pekných pár rokov a osobne už v nejaké zlepšenie neverím," dodal pre hokej.sk ilúzií zbavený veterán, ktorý v minulosti obliekal dresy extraligových klubov z Martina, Žiliny, Liptovského Mikuláša a Trenčína.


16.2.2017
Odporúčame ti