HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vychudnutý panter čaká na poslednú ranu z milosti
zdroj: jäzva

Vychudnutý panter čaká na poslednú ranu z milosti

Považskobystrickí Panteri majú od dravej šelmy zobrazenej na svojich dresoch veľmi ďaleko. Samotným hráčom či trénerskému štábu snahu vytknúť nemožno, no klub dopláca na doslova žalostné podmienky. Panter v púšti korisť nenájde a rovnako tak márne bolo očakávať od ôsmeho tímu tabuľky, že dokáže v play-off potrápiť ambiciózny Prešov

Po úvodnom dvojzápase série medzi Prešovom a Považskou Bystricou je stav očakávaný - 2:0. Víťaz základnej časti vyhral 3:0 a 6:1, no nebyť 22-ročného brankára Erika Kompasa, výsledky mohli byť aj oveľa presvedčivejšie. Tučniaci totiž doďobali vychutnutého pantera v priebehu dvoch dní 83 strelami a tomu už neostáva nič iné, len počkať na definitívne vykrvácanie.

"Sme v úplných sr*čkách, takto sa hrať nedá," netají v rozhovore pre hokej.sk frustráciu z aktuálneho stavu hokeja v Považskej Bystrici skúsený, 41-ročný obranca Slavomír Hriňa. Ešte aj dlhé minúty po stredajšej prehre lapal po dychu. Niet divu - úzky stav kádra ho stále núti k "chárovskej" minutáži. "Som tak vyšťavený, ako keby sme odohrali celé play-off. Niet fyzických a ani morálnych síl. Práve sme v šatni počítali, koľko nás príde na sobotňajší zápas. Možno nás bude desať, možno dvanásť."Po prestupovej uzávierke prídu Považania o hráčov, ktorí chodili vypomáhať z Tipsport ligy a ako na potvoru, v Prešove sa im zranili obranca Jaroslav Niník a útočník Denis Trenčan.

"Naozaj neviem s tým to dohráme. Neviem či si to niekto uvedomuje, ale v úzkom počte to ťaháme celú sezónu a teraz ešte budeme za najväčšie hovädá, ktoré "vypustia" domáci zápas a dostanú dvadsiatku. Toto sú však otázky, ktoré my hráči ovplyvniť a zodpovedať nevieme," povzdychol si najskúsenejší člen kádra Považskej Bystrice.


Aby toho nemal ťažko skúšaný oklieštený káder málo, medzi utorkovým a stredajším zápasom musel absolvovať dlhú cestu autobusom tam a späť. Na hotel jednoducho peniaze neboli. Samotný výkon hokejistov HK 95 bol preto vzhľadom na všetky okolností veľmi solídny. Ešte v 47. minúte prehrávali len 1:3 a ich bojovnosť viedla k viacerým šarvátkam typickým pre play-off.

"Chceli sme favorita aspoň potrápiť. Aj keď nám bolo jasné, že majú štyri päťky a keď na nás vyleteli, začali pribúdať fauly. Presilovky ich posadili na koňa a hoci sme to skúšali, na viac sme asi nemali," zamyslel sa skúsený martinský odchovanec. Bol to práve on, kto štyri sekundy pred koncom druhej tretiny strelil jediný gól Panterov a ako to má vo zvyku, oslávil ho povozením sa na hokejke. "Možno to bola moja posledná oslava gólu v kariére. Neviem či budem pokračovať ďalej, pretože ak by som sa mal rozhodnúť v tejto chvíli, tak určite skončím. Možno ma táto sezóna definitívne ubije. V tejto chvíli by som bol najradšej, ak by sme už mali sezónu za sebou a mohol by som si vyzliecť výstroj."


Ak by sme mali hodnotiť sezónu Považskej Bystrice iba skrz konečné umiestnenie, tak by išlo o hodnotenie pozitívne. Panteri sa totiž dostali po deviatich rokoch konečne do play-off. Slavomír Hriňa však zdôrazňuje: "My sme sa do play-off nedostali, my sme sa tam ocitli. V podstate sme tam hrať museli, pretože za nami boli už len martinské béčko a dvadsiatka. Čiže tímy, ktoré vyraďovaciu časť ani hrať nemohli. Neviem teda či sa niekto z nášho postupu do play-off tešil. Spadlo nám to z neba a sezóna to bola určite zlá. O nejakej radosti z hokeja nemôže byť reč."

Považskobystrický hokej jednoducho funguje v posledných rokoch na amatérskej báze. Jeden z členov tímu chodí na tréningy po zlezení z bágra, civilné zamestnania majú aj ostatní.

"Na barák tu nikto z nás nezarobí," rozosmial sa Slavomír Hriňa. "Chalani chodia do práce, potom na tréningy a na zápasy. Hráme ako hráme a rezignovali už aj tréneri. Nemôžu na nás pokrikovať a žiadať veľké veci, keď vidia v akých podmienkach pracujeme. Takto to tu chodí už pekných pár rokov a osobne už v nejaké zlepšenie neverím," dodal pre hokej.sk ilúzií zbavený veterán, ktorý v minulosti obliekal dresy extraligových klubov z Martina, Žiliny, Liptovského Mikuláša a Trenčína.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: HK 95 Považská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk