HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Víťazi a porazení prestupovej uzávierky. Respektíve pitvy Slovana
zdroj: Vladimír Chramazda

Víťazi a porazení prestupovej uzávierky. Respektíve pitvy Slovana

Prestupová uzávierka zacvakla a viaceré tímy dokázali výrazne posilniť svoje doterajšie kádre. Ako supy sa vrhli tipsportligové kluby predovšetkým na bratislavský Slovan. Belasí majú "fajront" už v polovici februára a domáce kluby sa ich tak rozhodli vypitvať ako vianočného kapra.

Najchutnejšie kúsky z jeho vnútra vytiahli Trenčín, Banská Bystrica, ale ušlo sa aj Zvolenu, Martinu a Liptovskému Mikulášu. Kto využil záver prestupového obdobia najlepšie?

VÍŤAZI:

Dukla Trenčín

Tradičný klub má plné ruky práce s bojom o play-off, no vďaka aktivite na prestupovom trhu sa z neho môže stať razom čierny kôň vyraďovacej časti. Dukla získala zo Slovana obrancu Tomáša Starostu a útočníkov Michala Hlinku, Andreja Šťastného a Lukáša Vopelku. Okrem toho prišiel pod Čákov hrad aj útočník Daniel Štumpf zo Zlína a talentovaný obranca Marek Pač pôsobiaci naposledy vo Švédsku. Kto by chcel teraz naraziť na Trenčín v prvom kole play-off?

Banská Bystrica

Barani zbroja počas celej sezóny a robia všetko preto, aby získali svoj prvý majstrovský titul. Vedenie urobilo v tomto smere maximum. Podľa očakávaní sa pod Urpín vrátil Mislav Rosandič, silu tímu určite zvýšia i reprezentanti Michal Sersen a Pavol Skalický. Aby toho nebolo málo, do obrany prichádza český obranca Adam Sedlák a zvučným menom je i Švéd draftovaný Chicagom Jonathan Carlsson.

Martin

Martinčania veľmi dobre vedia, že základom úspechu v play-off je obrana. Aj preto sa rozhodli vystužiť práve túto zložku svojho tímu. Patrik Bačík a Lukáš Kozák predstavujú veľmi zaujímavé mená so skúsenosťami z KHL.

Liptovský Mikuláš

S obmedzeným rozpočtom nemohli Liptáci čarovať, v rámci možností sa im ale podarili celkom slušné ťahy. Odchádzajúceho Jakuba Makovského nahradil Emil Bagin, skúsenosti prináša Čech Jakub Langhammer a obrane určite pomôže i príchod Patrika Lužu zo Slovana Bratislava.

Zvolen

Bryndziari nepotrebovali výrazné zmeny, potrebné vystuženie útoku však predstavuje zisk Patrika Lušňáka zo Slovana. Okrem neho prichádza z hlavného mesta i Samuel Petráš. Zvolenčania si brúsili zuby aj na ďalších "orlov", no spokojní môžu byť pokojne aj s týmto výsledkom dunajského výlovu.PORAZENÍ

Nitra

Majster si robil zálusk na reprezentačného obrancu Ivana Švarného, no ten zakotvil vo fínskom Oulu. Poslednou nádejou tak ostal návrat kmeňového útočníka Juraja Šišku zo Slovana a káder Nitry ostal napokon prakticky nezmenený. To samozrejme neznamená, že nemá svoju veľkú kvalitu. Z pohľadu prestupovej uzávierky však platí - žiadna výhra.

Košice

Tu platí v podstate to isté ako v prípade Nitry. Maséri v košickej šatni si starosti s vylepovaním nových štítkov na hráčskych boxoch robiť nemusia. Prestupová horúčka na rozdiel od súperov metropolu východu úplne obišla.

Nové Zámky

Nováčik to bude mať s bojom o play-off ťažké. V Nových Zámkov pustili legionárskou žilou a v tíme tak skončili Martins Lavrovs, Tomáš Pitule a Nick McParland. Do Žiliny odišiel aj obranca Václav Čížek, za ktorého prišli na juh Slovenska Denis Rehák so Štěpánom Novotným. Pomôcť do play-off by Zámkom mali i Jakub Makovský a Stanislav Kučkin. V klube tak pokračuje metóda "škatule hýbte sa". Takáto silná turbulencia však prináša chutné ovocie len málokedy. Počet hráčov, ktorí sa objavili v tejto sezóne v šatni Nových Zámkov už prekročil štyridsiatku a to je jednoducho priveľa.

???

Poprad

Kamzíci sa vydali ruskou cestou. Až výsledky ukážu, či to bol správny krok. Čerstvý tatranský vzduch si užijú Iľja Davidov, Rinat Ibragimov i brakár Vladislav Fokin. Uvidíme...


Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk