HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ťažký život hokejových manželiek
zdroj: NHL.com

Ťažký život hokejových manželiek

Hokejisti San José Sharks patria medzi najväčších cestovateľov v rámci NHL. V aktuálnej sezóne už nalietali Žraloci 48 872 míľ. Na cestách po Severnej Amerike strávili aj posledný týždeň.

Tripy nie sú náročné len pre samotných hráčov, ale aj pre ich najbližších. Ich manželky a priateľky si museli zvyknúť na časté odlúčenie.

V prípade manželky obrancu Sharks Marca-Edouarda Vlasica to bolo po presťahovaní sa do Bay Area o to ťažšie, že v tom čase neovládala anglický jazyk.

"V čase jeho draftu v roku 2005 sme boli obaja iba tínedžeri," spomína Martine Auclairová, ktorá mala v tom čase devätnásť rokov. "Bolo to pre mňa veľmi ťažké, pretože som nevedela po anglicky."

Jedného dňa sa dokonca doma silno popálila, no do nemocnice nešla. Bála sa jazykovej bariéry.

"Nevedela som, ako by som doktorom a sestričkám vysvetlila, čo sa mi vlastne stalo," spomína Martine.

Manželka brankára Aarona Della si musela počas života s hokejistom zvyknúť na neustále sťahovanie. Aaron totiž v posledných rokoch pôsobil v Pensylvánii, Utahu, Britskej Kolumbii i Massachusetts. Od sezóny 2015-16 hráva v Kalifornii.

"Každá sezóna bola iná ako tá predošlá. Zvykla som si očakávať neočakávané," berie Kelly situáciu triezvym pohľadom.

Vlasicova manželka si postupne zvykla a na zápasy Sharks chodí spoločne s druhými polovičkami ostatných hráčov.

"Je to v podstate moja druhá rodina. Je príjemné byť v spoločnosti dievčat, ktoré chápu, čo prežívame," uviedla Martine Auclairová.

Kelly Dellová začala písať o živote hokejovej manželky blogy. "Uvedomila som si, že akonáhle som ich začala písať, cítila som sa uvoľnenejšie a s danou situáciou sa vyrovnávam lepšie."


Po prečítaní jej blogov sa s Kelly kontaktovali viaceré ďalšie hokejové manželky, ktoré sa nachádzajú v podobnej situácii.

Na špeciálny životný štýl je už zvyknutá i manželka Joa Thorntona Tabea. Jej manžel odohral v NHL vyše 1400 zápasov a na tripoch tak strávil podstatnú časť v rámci ich spoločného spolužitia.

"V podtate máme dve rutiny - jednú v čase bez ocka a jednu s ockom," hovorí Tabea, ktorá má s Joeom Thorntonom syna Rivera a dcéru Aylu.

"Hlavne River ešte plne nechápe, prečo otecko chodí tak často preč a prečo je tam toľko dní. Ayle sa to už snažím vysvetľovať. Vravím jej, že jej prácou učiť sa a robiť si domáce úlohy. A ockovou prácou je cestovať a hrať hokej."

Za výchovu detí je tak v prvom rade zodpovedná manželka, ktorá musí plniť i rolu "zlého policajta".

"Počas sezóny je Joe doma málo a keď je už s nami, tak sa snaží užiť si deti čo najviac. Nestráca teda čas ich výchovou a nejakým upozorňovaním. V lete je to trochu iné. Chápe, že nemôže byť len zábavným ockom, ktorý nikdy nekričí," usmieva sa Tabea.

Špecifickým zážitkom pre hokejové partnerky sú výlety, ktoré pre ne pripravujú kluby z času na čas. Partnerky hokejistov Sharks si naopak užili spoločný výjazd na finále Stanleyho pohára do Pittsburghu.

"Bolo to niečo neuveriteľné. Bola som úplne vyčerpaná, ale rada by som zažívala niečo podobné každý rok. Veľmi sa mi to páčilo," spomína Tabea Thorntonová, ktorá vycestovala za manželom počas posledných jedenásť rokov na hokejový zápas iba dvakrát.

"Bola to krásna odmena pre všetky z nás. Užili sme si zábavu a bol to aj prostriedok k uvoľneniu v rámci veľmi stresujúceho obdobia," pridala svoj postreh Auclairová. A hoci je život po boku rozcestovaného hokejistu náročný, jednu vec dodala bez zaváhania: "Sme šťastné, že sme práve v Sharks. Nemohli sme si želať lepší klub či lepšie mesto."

Zdroj: NHL.com

Najnovšie z klubu: San Jose Sharks

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk