HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V závere padol prvý a zároveň víťazný gól zápasu, tešili sa Nové Zámky
zdroj: Vladimír Chramazda

V závere padol prvý a zároveň víťazný gól zápasu, tešili sa Nové Zámky

Tipsport Liga, 46. kolo:

HC Nové Zámky - HKM Zvolen 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 60. Kučkin (Sandgren). Rozhodovali: Kubuš, Jonák - Výleta, Kacej, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1056 divákov.

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, Denis Rehák, Mäkinen, Makovský, Tábi - Paulovič, Kytnár, Saarinen - Hujsa, Novotný, Kučkin - Lelkeš, Čaládi, Fábry - Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

Zvolen: Baroš – Krejčí, Andersons, Valenta, Hraško, M. Novák, Ivan, Plechanov, Homer – Zuzin, Puliš, Lušňák – Majdan, Jurík, Klhůfek – Matis, Petráš, Šišovský – Jurák, Síkela, L. Novák

zdroj: huste.tv

Súboj súperov, v ktorom mal v doterajšom priebehu sezóny vždy navrch Zvolen, začali domáci miernym tlakom, z ktorého však nevyťažili nič. V štvrtej minúte sa po ľavej strane pekne preštrikoval Novotný, Baroš však útok ustál. Na druhej strane vyskúšal domáceho brankára Klhůfek. Dobrú príležitosť mal v presilovke Novotný, ktorý zachytil súperov pokus o vyhodenie, no spomedzi kruhov nenamieril presne. Následne sa predviedol niekoľkými pohotovými zákrokmi i domáci Lundström. Hraško naservíroval krížnou prihrávkou puk Lušňákovi, no ten ho nedokázal z prvej poslať do siete. Peknou individuálnou akciou sa predviedol aj Lukáš Novák, tiesnený však nedokázal ideálne zakončiť. V závere úvodnej časti zatlačili Zvolenčania súpera v jeho obrannej tretine, vynútili si presilovú hru. Tú nevyužili, naopak sľubnú príležitosť mali domáci, no Kučkin mieril mimo. Necelú polminútu pred koncom zmaril nájazd Matisovi domáci Lundström.

Druhú tretinu odštartovali aktívnejšie hostia, Klhůfek nevyužil svoj nájazd. Na druhej strane sa o pekný moment postaral Fábry, taktiež bez gólového efektu. Vzápätí mohol udrieť v ďalšom nájazde Jurák, domáci brankár bol opäť na svojom mieste. V 26. minúte si vytvorila veľký tlak Juríkova formácia, domáci sa však ubránili. O dve minúty neskôr mohol v presilovke skórovať domáci Cardwell, puk z jeho hokejky tesne minul Barošovu ľavú žédku. Zmeniť stav mohol aj aktívny Novotný, jeho zakončeniu však opäť chýbali potrebné parametre. Nepodarilo sa to ani Mäkinenovi, ktorý si výborne nakorčuľoval na prihrávku z pravej strany. Domáci mali i ďalšiu príležitosť, no Saarinen volil namiesto zakončenia prihrávku, na ktorú už Paulovič nedosiahol. Hneď nato predviedol skvelý zákrok Baroš a doslova obral o gól Hujsu, ktorý zakončoval po Kučkinovej presnej prihrávke.

Tretiu tretinu začali hostia presilovou hrou, domáci sa však ubránili. I po jej uplynutí pokračoval Zvolen v nátlakovej hre, no domáci brankár držal čistý štít aj po Petrášovej dorážke. V 46. minúte stratil v obrannom pásme puk Maier, Lundström situáciu s dobiedzajúcimi Zvolenčanmi vyriešil. Peknou sťahovačkou a následnou strelou sa predviedol Fábry, no ani on nedokázal streliť gól. 24 sekúnd pred koncom duelu unikli traja Novozámčania, puk potiahol po pravej strane Kučkin a švihom prekonal Baroša vo zvolenskej bráne.

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Z nášho pohľadu to bol obojstranne výborný hokej. Dnes sa vyznamenávali obaja brankári. V druhej tretine sme mali výborné príležitosti aj my, keď sme súpera zatlačili. V tretej, keď nás súper dával pod tlak, sme urobili nejaké chyby, ale treba si uvedomiť aj kvalitu súpera. Treba poďakovať chlapcom, dodržiavali presne to, čo sme si dohodli, vedeli sme, kde je sila Zvolena. Na záver sme mali šťastie a to ma dvojnásobne teší, že sme vyhrali takýmto spôsobom. Myslím, že to celému mužstvu dodá pozitívnu energiu."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Ozdobou dnešného celkom zaujímavého stretnutia boli obaja brankári. Na druhej strane bola ozdobou aj nemohúcnosť strelcov. 24 sekúnd pred koncom to padlo do našej brány, čo je nešťastie, ale s tým sa už nedá nič robiť. Osobne si myslím, že k výkonu nášho mužstva sa dá povedať toľko, že sme cítili v tretine, že môžeme odpor domácich zlomiť. Stal sa pravý opak a myslím, že rozhodli aj také maličkosti, ako naše nevyužité nájazdy, ktoré sme mali myslím tri. V útočnej tretine sme zle riešili situácie, keď sme sa vytláčali do rohov a málo sme sa tlačili pred bránu. To rozhodlo o tom, že v podstate z hry sme nedali gól. Nevyužili sme ani ponúknuté presilové hry a zrodil sa taký výsledok, aký sa zrodil."

Najnovšie z klubu: HK Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk