HOKEJ.sk HOKEJ.sk

"Barani" cítia vyššiu zodpovednosť voči fanúšikom
zdroj: Vladimír Chramazda

"Barani" cítia vyššiu zodpovednosť voči fanúšikom

Najlepšiemu mužstvo v základnej časti hokejovej Tipsport ligy narástlo sebavedomie a aj zodpovednosť voči divákov. Pod Urpínom sa nahlas hovorí ˇteraz alebo nikdy'. V HC'05 iClinic Banská Bystrica sa v tejto sezóne naakumulovali superlatívy a titul sa skloňuje vo všetkých pádoch.

Tréner Vladimír Országh bude pred play off proti Novým Zámkom koučovať mužstvo, v ktorom sa skĺbila veľká sila. Stačí pripomenúť štatistiky, prvenstvo v základnej časti, post najlepšieho obrancu a nahrávača na góly Maioneho, najúspešnejšieho brankára Bacashihuu, najvyšší koeficient úspešnosti v presilovkách, či oslabeniach. Mužstvo vystužili také hráčske osobnosti ako Michal Handzuš a Tomáš Surový, štyri formácie sa postarali o to, že nastrieľali druhý najvyšší počet gólov a inkasovali najmenej gólov. Divácku atmosféru môže konkurencia 'baranom' len závidieť, vyspelosť verných fanúšikov sa prejavovala neustále aj vtedy, keď sa mužstvu menej darilo.

Vladimír Országh nepochybuje, že do play off nastúpia hráči zodpovedne pripravení a oddýchnutí. "Nikdy sme z prvého miesta do play off nešli, preto bude tlak na nás väčší. Odpoveď na to, aká je sila kabíny, sme častokrát ukázali tým najlepším spôsobom, hlavne v zápasoch, keď sa nám nedarilo a silou vôle sme sa prekonali. Každý jeden nám poslúžil, aby sme sa poučili."

Do kolektívu sa zapracovali aj posily z bratislavského Slovana. Mladý Pavol Skalický vytvoril úderku s Higgsom a Handzušom a aj pre neho bude play off mimoriadne. "Budeme mať výhodu hneď v tom, že začneme doma. Vždy je lepšie mať podporu hľadiska a cítiť ju od samého začiatku. Základnú časť sme končili s množstvom zápasov, možno sa aj únava na nás lepila, ale toho sa neobávame. Dúfam, že sme si dostatočne v tom krátke čase oddýchli. Play off je iná súťaž, to všetci dobre vieme, nikto sa neobzerá na predchádzajúcu úspešnosť, že sme skončili prví, alebo bol niekto od nás horší. Matematika je jasná, hráme na štyri víťazné zápasy a kto ich dosiahne, postupuje."

Radosť z prvenstva v základnej časti podľa Pavla Skalického veľmi rýchlo vyprchala. "Bol to akýsi prvý cieľ, nasledujú ďalšie, v každom zápase. Psychika bude dôležitá, treba ju ustrážiť, v minulosti sa často stalo, že spôsobila úplný obrat. My sa sústredíme hlavne na seba. Vlani Košičania vypadli skôr napriek tomu, že základnú časť ovládli. Dôležitá je viera v systém, aký hráte, dodržiavať ho, ak sa nám to podarí, žiaden z nás nepochybuje, že play off zvládneme. Kolektív máme výborný, super chalani, všetci si prajeme. Nie je dôležité, kto strieľa góly, zaujímajú nás len víťazstvá. Musíme hrať zodpovedne ako tím, ani na chvíľu nepoľaviť, pretože často bývajú takéto napäté zápasy o jednom góle."

Kapitán Tomáš Surový bude jeden z najdôležitejších 'srdciarov' v tíme. "Všetko je v hlave, treba si ju riadne nastaviť," odhaľuje recept na úspech. "Nezamýšľame sa nad tým, ako ďaleko sa dostaneme, treba sa sústrediť hneď na prvý zápas, a potom na každý jeden nasledujúci. Do play off sme sa dostali z prvého miesta, domáci ľad je v tejto vyrovnanej súťaži veľmi dôležitý a bude len na nás, ako túto výhodu zvládneme. O našu silu sa neobávame, popri nej však rešpektujeme kvalitu súpera. Tvrdo sme celú sezónu pracovali, teraz chvíľu dobre regenerovali a do série nastúpime so zdravým sebavedomím."

Michal Handzuš so svojou slávnou minulosťou vyčnieva nad všetkými ako hromozvod. "Liga bola vyrovnaná, bude to veľmi ťažké play off, už prvé kolo," predpovedá. "Niečo sme dokázali, sebavedomie narástlo, máme za sebou množstvo výborných zápasov. Netreba sa nadradzovať, ale nastupovať s rešpektom a sústrediť sa na každú jednu minútu, neustále hrať svoj hokej."

O výhode mužstva postupujúceho do play off z prvého miesta si Michal Handzuš zapolemizoval. "Niekedy to výhoda môže byť, no niekedy nie. Uvidí sa v samotných zápasoch. Nie vždy prvé mužstvo zo základnej častí získa titul, to je každému z nás známe. Čo však dobre vieme, že začíname doma, pred našimi skvelými fanúšikmi. Potvrdzovať svoje kvality musíme neustále, v každom zápase, každú jednu minútu. Nikto sa nebude pozerať na úspešnosť zo základnej časti, všetci začíname od nuly."

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk