HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Veľký žilinský obrat v parádnej atmosfére
zdroj: jäzva

Veľký žilinský obrat v parádnej atmosfére

Horšie už play-off pre žilinských hokejistov začať nemohlo. Po góloch Daniela Krejčiho a Patrika Lušňáka prehrávali na začiatku piatej minúty 0:2 a Zvolen ukazoval, že v očakávanej najvyrovnanejšej série môže pokojne pomýšľať na postup.

"Začali sme veľmi nekoncentrovane, tak ako sme v základnej časti končili. Počas oddychového času sme si niečo povedali a potom sme už predviedli v presilovke piatich proti trom úplne iný hokej. Mužstvo ukázalo charakter, pretože otočiť v play-off zápas z 0:2 na 5:2 je parádna vec," tešil sa po veľkom obrate autor gólu a asistencie "Vlkov" Marek Hovorka.

Úplne opačné pocity lomcovali strelcom úvodného presného zásahu série Danielom Krejčim. "Prvé striedanie v play-off, prvý gól. Tam však moja hra skončila a tak ako celému tímu, ani mne sa vôbec nedarilo," ťažkal si český obranca. "Prvú tretinu sme odohrali výbore, ale potom sme začali robiť individuálne chyby a prišli sme o vedenie. Škoda, pretože po našich dvoch góloch sme mali ďalšie dve šance a vyzeralo to, že to Žilina vzdá. Potom nás však rozhodca poslal do troch a oni sa chytili gólom."

Kontaktný gól Žiliny z ôsmej minúty zamával so Zvolenom oveľa viac, ako si chceli v tej chvíli pripustiť. "Tá oslabovka nás dostala do kolien a potom akoby sme sa zbláznili. Prestali sme hrať svoj hokej. V podstate sme im to potom dávali na hokejky sami a vlastnými chybami sme ich nechali strieľať góly," vyjadril sa útočník HKM Patrik Lušňák.

Ešte po dvoch tretinách vyhrávali domáci len tesne 3:2 a hostia spod Pustého hradu tak máli stále šancu na dobrý výsledok. V polovici tretej dvadsaťminútovky však definitívne rozhodol Peter Húževka, ktorý poslal Samuelovi Barošovi gólové dvojbalenie v priebehu 75 sekúnd.

"Snažím sa byť prospešný svojimi skúsenosťami, ale góly vždy potešia. Chalani mi to pekne nabili a ja som už len vystrelil. Som rád, pretože to bol krásny zápas v krásnej kulise. Diváci nám chýbali a keď ich teraz prišlo toľko, cítili sme za chrbtom šiesteho hráča," ocenil Húževka takmer dvoj a poltisícovú návštevu, ktorá sa postarala o pravú play-off atmosféru. Slová vďaky smerom na tribúny adresoval aj Marek Hovorka: "Paráda, klobúk dole pred našimi i zvolenskými divákmi. Hral sa parádny hokej a ako sa hovorí, malo to gule. Séria to ešte bude veľmi ťažká, ale to sa čakalo od začiatku."


Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk