HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sedemnásťkrát v rade sme predsa prehrať nemohli, pousmial sa martinský kapitán
zdroj: jäzva

Sedemnásťkrát v rade sme predsa prehrať nemohli, pousmial sa martinský kapitán

Prvé tri dni play-off ovládli favoriti, no nedeľa priniesla hneď dvojnásobný úspech nižšie postavených tímov. Zvolen uspel v Žiline a ešte väčším prekvapením je rozhodne martinské víťazstvo 2:1 na ľade Košíc.

"Toto bol náš cieľ, uhrať tu nejaký zápas. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, ale podarilo sa a tak sme veľmi šťastní," usmieval sa po cennom triumfe strelec prvého gólu MHC v sérii Patrik Koyš, na ktorého nadviazal kapitán Ján Tabaček. "Nechceli sme to nikde roztrubovať, aby sme potom nevyzerali ako tím, ktorí sľuboval víťazstvo a dostal dve laty. Našťastie sme ich dokázali uspať a napokon sme to urvali."

Martinčania pritom začali opäť zle. Prvý gól inkasovali už v 49. sekunde a v prvej tretine ich domáci prestrieľali pomerom 16:7.

"Včera sme si niečo povedali, ale prvá tretina bola opäť veľmi zlá. V šatni potom padli tvrdšie slová a asi sme zistili, že je play-off. Podržal nás brankár a po vyrovnávajúcom góle stratili Košice istotu. Bojovnosťou sme to potom vydreli," zamyslel sa Tabaček.

Martin po prvej dvadsaťminútovke zvýšil dôraz, dohrával všetky súboje a v porovnaní s prvým súbojom nepúšťal košických útočníkov do prečíslení a brejkov.

"Nedá sa povedať, že by sme hrali v prvom zápase vyložene zle, ale hrali sme bojazlivo a mali sme málo šancí. Aj táto prvá tretina bola hrozná a mohli sme byť radi, že sme prehrávali len o gól," priznal Koyš. "Za tú druhú a tretiu tretinu sme si však víťazstvo zaslúžili."


"To je jediná cesta," ocenil zmenu prístupu svojho tímu útočník Jaroslav Markovič. "Presvedčili sme sa o tom, že uspieť môžeme jedine disciplinovanou hrou podporenou výkonom brankára."

Víťazstvom 2:1 sa zároveň skončila jedna neuveriteľná séria. Martin dokázal poraziť Košice po šestnástich prehrách v rade.

"Ja som to síe povedal až po zápase, ale tvrdil som, že sedemnásťkrát po sebe nemôžeme prehrať. A vyšlo to," rozosmial sa J. Tabaček. Nedeľňajšiu eufóriu však krotil hneď v zárodku. "Nemôžeme lietať niekde v oblakoch a vykrikovať, že teraz dvakrát porazíme Košice aj doma. Ak však podáme taký poctivý výkon ako v tretej tretine, tak môžeme uspieť."


Po presune série do Turca sa v každom prípade očakáva gradácia atmosféry.

"Dúfam, že oba zápasy budú vypredané," želá si Patrik Koyš. "Máme skvelých fanúšikov, ktorí sú našim šiestym hráčom. V Košiciach sme ukázali, že dokážeme zabojovať a vyhrať aj nad týmto silným súperom a doma to chceme potvrdiť."

Ani Jaroslav Markovič nechce ísť s bubnom na zajace. Po poslednom výkone však optimizmus MHC pochopiteľne stúpol.

"Košice k nám prídu s úmyslom získať späť stratené, ale my urobíme všetko preto, aby sme doma vyhrali dva zápasy a do Košíc sa vrátili s vedením," dodal burcujúcim tónom 31-ročný Martinčan.


Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk