HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šestnásťkrát a dosť. Rudolf Huna: Takto sa v play-off nehrá
zdroj: jäzva

Šestnásťkrát a dosť. Rudolf Huna: Takto sa v play-off nehrá

Košickí hokejisti prišli o neuveriteľnú sériu šestnástich víťazstiev proti Martinu v málo vhodný čas. Po rýchlom góle Mareka Bartánusa zo 49. sekundy druhého štvrťfinále to síce vyzeralo tak, že nadviažu na úspech z predošlého dňa, z tesného víťazstva 2:1 sa však napokon tešili bojovnejší hostia z Turca.

"Predovšetkým sme úplne zaspali druhú tretinu. Neviem čo sme v nej predvádzali. Celkovo stála za ho*no. Asi nás uspal rýchly gól a mysleli sme si, že to pôjde samo. V druhej tretine si robil každý to, čo sa mu zachcelo. Musíme zodvihnúť hlavy a začať hrať opäť ako tím," nešetril kritikou do vlastných radov obranca Martin Dudáš.

S hrou v druhej dvadsaťminútovke bol hrubo nespokojný aj útočník Rudolf Huna. Košičania umožnili v tejto fáze súperovi 16 striel a sami toho predviedli veľmi málo.

"Lietali sme tam hore a Martin vycítil šancu. Takto sa v play-off nehrá," zdôraznil Huna. "V prvom zápase sme chodili do prečíslení my, v druhom sme to umožnili im. V poslednej tretine sme chceli silou mocou vyrovnať a vyhrať, ale svoje šance sme nepremenili."

Martin vyhral len druhý play-off zápas proti Košiciam v histórii a celkovo uspel v metropole východu iba tretíkrát od roku 1998.

"Štatistiky sú pre štatistov a do ďalšieho kola postúpi mužstvo so štyrmi víťazstvami," skonštatoval útočník Jiří Bicek. "My sa musíme z tejto prehry poučiť. Nemôžeme si dovoliť takú tretinu, ako bola tá druhá. Nehrali sme v nej dobre, súper vycítil šancu a predviedol veľkú bojovnosť. Nikto nečakal, že to bude 4:0, pretože my sme si boli vedomí kvality Martina. Ukazoval ju počas celej sezóny."


Po presune série na Turiec sa musia východniari pripraviť na plný dom a atmosféru, ktorá poženie MHC za ďalšími víťazstvami.

"Bude to tam peklo. Je to tam trochu menšie a určite príde veľa ľudí. Myslím si, však, že poraziť sa môžeme jedine my sami. Pokiaľ dodržíme všetko čo máme, tak nemajú - pri všetkej úcte - žiadnu šancu," nestráca sebavedomie Martin Dudáš, na ktorého nadväzuje Jiří Bicek. "Na menšom klzisku to bude viac fyzické a musíme tam rýchlejšie reagovať na puky. Bude to menej pohľadnejší hokej, ktorý však bude stáť veľa síl."

Podľa útočníka Rudolfa Hunu nie je čas na paniku. Z poslednej prehry si však musia vziať Košičania ponaučenie.

"Dokázali nám zobrať zápas, ale ja verím tomu, že my im to vrátime a z Martina sa vrátime spokojní. V búrlivej atmosfére však musíme hrať svoju hru. Tak ako sme odohrali poslednú tretinu, tak musíme odohrať dva zápasy v Martine," dodal pre hokej.sk 36-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša.


Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk