HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Žilinský dvojzápas korunovala šarvátka. Ťavoda: Vysvetlili sme si to ručne-stručne
zdroj: TASR

Žilinský dvojzápas korunovala šarvátka. Ťavoda: Vysvetlili sme si to ručne-stručne

Štvrťfinálová séria medzi Žilinou a Zvolenom bola širokou verejnosťou označená za najvyrovnanejšiu. Nie náhodou, veď sa v nej stretli štvrtý a piaty tím základnej časti. Po úvodných dvoch stretnutiach pod Dubňom sa tieto predpoklady dokonale napĺňajú. Oba tímy si na svoje konto uchmatli po jednej výhre.

Kým v prvom zápase otočili "vlci" z 0:2 na 5:2, v tom druhom už toľko šťastia nemali. Zvolen dlho viedol 3:1. Domáci tréner Jančuška sa odhodlal k riskantnému kroku a už päť minút pred koncom odvolal brankára Tomeka. A tento risk mu takmer vyšiel. Gól Ťavodu však prišiel až 34 sekúnd pred koncom. Napriek tomu domáci v závere ešte poriadne zatlačili svojho súpera, no poslať duel do predĺženia sa im už nepodarilo. Séria sa tak sťahuje pod Pustý hrad za vyrovnaného stavu.

"Za túto výhru sme spokojní. Včera to bol zápas, v ktorom sme si sami spravili problémy. Teraz sme hrali tak, ako sme mali a vyšlo to," vravel novinárom po stretnutí český legionár Pavel Klhůfek, ktorému bol pripísaný víťazný gól "bryndziarov": "Je to dôležitý bod, ktorý nás nakopne a bude pre nás veľa znamenať."

Spokojnosť neskrýval ani útočník Peter Šišovský. "Viedli sme 3:1 a je veľká škoda, že sme si to v závere skomplikovali, domáci tam mali skutočne veľký tlak. Pravdepodobne to budú stretnutia o jednom góle. Sme radi, že sme to napokon ubránili," hovoril autor druhého hosťujúceho gólu.

Zvolen radosť po góle
zdroj: TASR

Nedeľňajšie stretnutie bolo v porovnaní so sobotou odlišné. Diváci neboli takí hluční a akoby sa to prenieslo aj na ľad. Namiesto útočnej a dôraznej hry pripomínal druhý zápas skôr taktický boj. Napätie a rozruch vyvolal až záver stretnutia. V žilinskej aréne to náhle začalo hučať, na ľade sa iskrilo a po záverečnej siréne aj lietali päste. "V poslednej tretine sa mi zdalo, že diváci nie sú v zápase. Záver ich však vyburcoval a určite ich to muselo baviť. Hlavne, keď to bude bez vážnejších zranení, vtedy sú trochu voľnejšie emócie v pohode," pokračuje rodák z Dubnice nad Váhom.

"V sobotu sme to trochu pohnojili, toto sa nám nemôže stávať. Naozaj to bolo zlé. Chceli sme odtiaľto aspoň jedno víťazstvo a v druhom stretnutí sme šli pevne za svojim cieľom, od začiatku sme viedli a sme radi, že sa nám to podarilo," nadväzuje Šišovský, ktorý by rád videl zaplnený zvolenský zimák: "Je pravda, že by sme boli radi, keby diváci v základnej časti chodili vo vyššom počte. Som však presvedčený o tom, že v stredu a vo štvrtok ich príde dosť."

"Očakával som takýto priebeh. Bolo to vyrovnanejšie, opatrnejšie. Stav bol dlho vyrovnaný, bola škoda, že šťastným gólom ná Zvolen ušiel do dvojgólového vedenia. Potom sme už naháňali zajaca za chvost. Musím však vyzdvihnúť náš záver. Hrali sme päť minút bez brankára a nakoniec sme dali gól, zdramatizovali. Na konci sme si dokázali zastať jeden druhého, to je podľa mňa moment, od ktorého sa musíme odraziť na zvolenskom ľade," zhrnul stretnutie domáci útočník Rastislav Konečný.

Rastislav Konečný
zdroj: Vladimír Chramazda

"Bez brankára sme hrali naozaj dobre. Škoda len, že gól neprišiel o niečo skôr. V závere tam však ešte bola šanca, takže to nebolo úplne márne. Toto je play-off, tu už sa nehrá na to, či to skončí 1:3 alebo 1:4, chceli sme vyrovnať. Záver je však pre nás pozitívny," vraví Konečný, ktorý vie, že jeho tím pocestuje do Zvolena s jasným cieľom: "Pozeráme sa len na najbližší zápas., ktorý bude v stredu. Určite to nebude jednoduché, no ja pevne verím, že si prinesieme aspoň jedno víťazstvo."

"Chceli sme vyhrať. Snažili sme sa dodržiavať všetky taktické pokyny trénera. Nejdem hodnotiť, ako padli góly, ale dostali sme smolný, gól, vzchopili sme sa, ešte v prvej tretine sme vyrovnali na 1:1. Opäť sme však dostali hlúpy gól do prázdnej bránky. Tlačili sme ich, chceli sme to opäť otočiť, no šťastena sa dnes priklonila na zvolenskú stranu," hodnotil Ján Ťavoda, ktorého gól v závere vlial "vlkom" nádej na otočenie výsledku: "Škoda, že to nepadlo o minútku-dve skôr. Mohli sme sa pokúsiť ešte o väčší tlak, mali by sme na to viac času. Dúfam, že sme sa zomkli, vo Zvolene chcem vyhrať obidva zápasy."

Práve Ťavoda bol po stretnutí jedným z aktérov šarvátky. "Všetci sme boli na ľade, vznikla tam šarvátka. Najskôr sa trhali Marek Hovorka s Patrikom Lušňákom, to som neregistroval. Potom sa však skutočný bitkár Mišo Novák pustil do Lukáša Handlovského. Handlo je strelec, treba si ho chrániť. Je to moja robota, s Novákom sme si to vysvetlili ručne-stručne. Všetko však bolo fér, potom sme si podali ruky. Dal som mu len najavo, že si to nemôže dovoliť v ďalšom zápase," objasnil pozápasovú nervozitu vysoký bek.

Ján Ťavoda
zdroj: jäzva

Pre zvolenského rodáka v žilinskom drese je táto séria špecifická. "Budem hrať na dôverne známom ľade. Darí sa mi tam strelecky, vlastne skoro všetky góly strieľam Zvolenu. Nebudem na to nejak prihliadať," dodal Ťavoda.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk