HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Macík zasadil Popradu devastačný úder. Otrasú sa z neho Kamzíci?
zdroj: jäzva

Macík zasadil Popradu devastačný úder. Otrasú sa z neho Kamzíci?

Dve prehry v Nitre boli pre popradských hokejistov neželané a nepríjemné, no tá tretia na domácom ľade je priam zdrvujúca. "Kamzíci" sa vypli k najlepšiemu výkonu v doterajšej sérii a víťazstvo mali viackrát na dosah ruky. Majster sa však zakaždým vyšmykol z lopaty a napokon si mohol v šatni zakričať víťazný pokrik.

"Z našej strany to bol super výkon. Na ľade sme hrali to, čo sme si povedali v kabíne. Veľká škoda tých nevyužitých presiloviek. Tam sme mali rozhodnúť. Je nám to veľmi ľúto, pretože každý jeden z nás odovzdal na ľade maximum. A potom dostaneme gól minútu pred koncom. Sú to naozaj ťažké pocity," vliekli sa po prehre 3:4 po predĺžení slová z autora dvoch gólov Popradu Lukáša Hvilu.

Zo skormútenej kabíny vyšiel až niekoľko desiatok minút po zápase a nedá sa čudovať, že mu nebolo veľmi do reči. Okrem prehry v sebe vstrebávali Podtatranci aj pocit krivdy plynúci z vyrovnávajúceho gólu Matta Copa na 3:3, pri ktorom reklamovali postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.


Poprad po góle - Hvila, Paločko
jäzva

"Čo ja môžem na to povedať? Všetci to videli a ja to nevyriešim," povzdychol si Hvila a veľavravný bol aj postoj trénera Marcela Ozimáka na pozápasovej tlačovej konferencii. "Mám povedať pravdu, to čo si myslím, alebo to čo treba povedať? Chlapci podali výborný výkon, za ktorý by si určite zaslúžili vyhrať. Rovnako tak aj tí, ktorí okolo popradského hokeja robia, venujú mu veľa času, úsilia a peňazí. Bohužiaľ sú veci, ktoré sa momentálne nedajú nijako ovplyvniť a preto sme ten zápas prehrali. Nechcem však teraz na niekoho hádzať vinu. Mali sme tam množstvo čistých šancí, presilových hier a ten zápas sme mali rozhodnúť."

Veru tak. Či sa už diváci čertili oprávnene, alebo nie, faktom je, že Poprad v zápase nevyužil takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a Nitru nevytrestal po faule Branislava Mezeia v predĺžení.

"Mali sme neuveriteľne veľa vylúčení a nemáme sa pritom na koho vyhovoriť. Fauly to boli a oberali nás o množstvo síl. Na toto si musíme dávať oveľa väčší pozor," zamyslel sa dvojgólový strelec na strane Nitry Michal Krištof. Nad vodou udržali majstra zvládnuté oslabové hry. "Také chvíle tím vždy povzbudia, ale zároveň uberajú sily. Musíme poďakovať Ericovi, ktorý chytal výborne a v kľúčových momentoch nás podržal. Ja som v prvom rade veľmi šťastný z víťazstva, pretože takéto zápasy vám vezmú päť rokov zo života."


Vyše dvetisíc divákov zažilo v pondelok večer neuveriteľnú drámu, ktorú napokon rozlúskol v ôsmej minúte predĺženia Radoslav Macík.

"V situácii štyroch proti štyrom mi to nahral a milimeter presne do uličky Mitch Versteeg. Videl som, že ma tam križuje obranca a tak som vystrelil. A potom ma už len vynieslo do rohu, zodvihol som ruky a tešil sa z gólu," vyslovil sa šťastný strelec víťazného gólu.

V tej chvíli zavládla na striedačke majstra obrovská úľava. "Toto sú play-off zápasy! Sme veľmi radi, že sme to zvládli. Ukázali sme vnútornú silu tímu a dostali sme sa aj z nepriaznivých stavov. Prehrávali sme 0:2, necelé tri minúty pred koncom sme dostali gól na 2:3. Tento bod je teda nesmierne cenný," pousmial sa Michal Krištof.

Drámy s rozluzením v predĺžení spravidla lámu celé série a Nitrania veria, že tomu tak bude aj v tomto prípade.

"Určite to chceme ukončiť. Poprad však hrá výborne a ešte nie je nič rozhodnuté. Hovorí sa, že posledný krok býva najťažší a my ho potrebujeme zvládnuť," uvedomuje si Radoslav Macík a v semifinále sa ešte nevidí ani Michal Krištof. "Nebude to ľahké. Musíme hrať opäť aktívne, korčuľovať a dať do toho všetko. Poprad hrá totiž veľmi bojovne a robí nám veľké problémy. Verím však, že ak budeme chcieť vyhrať tak ako doposiaľ, tak nám už na tej ceste do semifinále nebude stáť nič."

Popradčania by sa naopak veľmi radi vydali na ďalšiu cestu do Nitry. Na záverečnú ďakovačku sezóny zatiaľ chuť nemajú.

"Je to silná rana a z 0:3 sa otáčajú série ťažko. Pokiaľ však šanca žije, musíme to skúsiť. Ideme ďalej, musíme bojovať ďalej. Potrebujeme zopakovať tento výkon a vyhrať," dodal popradský útočník Lukáš Hvila.


Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk