HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Olympijský tím nenadviazal na predošlé víťazstvo, Poľsku vysoko podľahol
zdroj: jäzva

Olympijský tím nenadviazal na predošlé víťazstvo, Poľsku vysoko podľahol

Olympijský hokejový tím Slovenska prehral v sobotu v druhom prípravnom zápase v poľskom meste Krynica-Zdrój s domácim výberom 1:5.

Slováci doplatili na nevydarenú úvodnú tretinu, v ktorej Christián Pavlas inkasoval štyri góly. Od druhej časti ho nahradil v bránke Marcel Melicherčík. Jediný gól hostí strelil v 26. minúte obranca Michal Roman.

Zverenci trénera Marcela Ozimáka tak nenadviazali na výkon z piatkového prvého duelu s Poliakmi, v ktorom zvíťazili nad súperom hladko 6:1. Poliaci v ôsmom vzájomnom stretnutí slávili historický prvý triumf nad Slovákmi.

Poľsko - Olympijský tím SR 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Góly: 5. a 7. Chmielewski, 11. a 59. Malasiňski, 14. Kruczek - 26. Roman (Štrauch). Rozhodovali: Kepa, Radzik - Przyborowski, Noworyta (všetci Poľ.), vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

SR: Pavlas (21. Melicherčík) - Hraško, Dinda, Roman, Habšuda, Maier, Bodák, Koch, Matejka - Štrauch, Boltun, Takáč - Zuzin, Milý, Horanský - Šoltés, Lichanec, Paulovič - Šišovský, Fetkovič, Hričina

Marcel Ozimák, tréner Olympijského tímu SR: "Dnešnú odvetu oproti piatku, v ktorej sme nastúpili v bránke s mladým Pavlasom, výrazne poznačil úvod stretnutia, ktorý sme nezachytili. S prispením individuálnych chýb v našom obrannom pásme nám Poliaci rýchlo nastrieľali tri góly, ktoré posadili domácich na koňa. Po po prvej prestávke sme sa snažili zvrátiť vývoj zápasu, ale nabudení hostitelia pokračovali vo veľmi dobrej hre, takticky vyspelo, pretože sa nepúšťali do riskantnejších prečíslení, naopak prehusťovali stredné pásmo. Bolo očividné, že si chcú postrážiť pre nich historický výsledok. Na margo našej hry v ďalšej fáze zápasu: od prvej prestávky sme určite neboli horším tímom, no nedokázali sme zopakovať výnimočný piatkový výkon. Treba si totiž uvedomiť, že Poliaci majú svoju kvalitu, napokon štartujú v A-skupine prvej divízie, v ktorej im vlani ušiel postup o chlp. My sme tu mali veľmi mladý tím, v ktorom viacerí naznačili perspektívu, škoda len, že sme ho nemohli vystužiť niekoľkými skúsenými hráčmi. Len pre zaujímavosť: v piatok mali v hľadisku prevahu slovenskí fanúšikovia, v sobotu zasa poľskí..."

Odporúčame

ProFutbal.sk