HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kriška predviedol makarenu, Sojčík apeluje: Čaká nás najdôležitejší zápas života!
zdroj: jäzva

Kriška predviedol makarenu, Sojčík apeluje: Čaká nás najdôležitejší zápas života!

Nedeľňajší zápas play-out medzi Liptovským Mikulášom a Trenčínom veľa nevyriešil. Napriek tomu priniesol všeobecnú radosť a malý paradox. Výrazne uvoľnenejší a veselší boli totiž hráči porazeného tímu.

Víťazstvo 4:2 pochopiteľne potešilo v prvom rade hosťujúcu Duklu, no ani domáci Mikuláš nesmútil. Práve naopak. Po poslednom vystúpení sezóny vo svojej hale absolvovali Liptáci veľkú ďakovačku a útočník Martin Kriška im predviedol aj nevšednú tanečnú kreáciu.

"Bola to improvizácia. Diváci nám po zápasoch stále kričia, aby niekto zatancoval. Nikto nenabral odvahu a tak som si strúhol makarenu," pousmial sa Kriška. Spomínaná prehra ho o dobrú náladu obrať nemohla, veď tím MHK 32 mal istotu záchrany v najvyššej súťaži už pred domácou derniérou. "Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, ale za stavu 1:1 sme dostali dva rýchle góly. Vedeli sme, že baráž vyhráme tak či tak, ale určite sme chceli vyhrať. Nevyšlo to, ale hlavná je tá záchrana."


zdroj: Michal Paška, Liptovský šport

Podobnú oslavu by si radi užili aj hráči Trenčína. Ani víťazstvo na Liptove ich však ešte psychického stresu nezbavilo. Ich pozícia je síce pred posledným zápasom proti Detve nádejná, chce to ale ešte jedno víťazstvo. Dukla už pritom v tejto sezóne podobne dôležitý zápas nezvládla (priamy súboj s Novými Zámkami o play-off).

"Super, že sme vyhrali, aj keď v utorok by sme mali šancu tak či tak. Teraz však máme v rukách dobré karty, hráme doma a ja verím, že nám prídu pomôcť aj ľudia," vyslovil sa útočník Dukly Peter Sojčík, ktorý veľmi dobre vie, že proti Detve to nebude také uvoľnené ako v Liptovskom Mikuláši. "Liptáci hrali v pohode a s chuťou. Im už o nič nešlo a čakali, čo im ponúkneme. Našťastie toho nebolo veľa, ale takýto výkon by nám v utorok nestačil. Musíme hrať ešte zodpovednejšie."

Svoje prvé dva góly v baráži strelil útočník Andrej Šťastný, ktorý zažíva sezónu plnú stresu a psychicky náročných výziev.

"Veru, ja ťahám sériu takýchto zápasov v podstate od januára. Naprv sme sa snažili dostať do play-off so Slovanom, potom s Trenčínom a teraz tá baráž," pozastavil sa A. Šťastný. "My sme v podstate vedeli, že sa rozhodne až u nás doma. Jeden taký dôležitý zápas sme už hrali a vtedy sme to v boji o play-off nezvládli. Teraz to zvládnuť musíme."

Peter Sojčík zvolil dokonca ešte naliehavejšie slová. "Pred zápasom v Skalici sme si dali jasný cieľ - zvládnuť tri zápasy. Prvé dva sme zvládli a teraz nás čaká tretí. Myslím, že to nepreženiem, keď povieme, že pôjde o najdôležitejší zápas v životoch nás všetkých. Takýto dôležitý súboj ešte nikto z nás nehral."

Pravda, pred štartom play-out by asi tipoval podobné problémy hokejovej bašty len málokto. Dukla sa v závere základnej časti výrazne posilnila a odborníci ju označovali za čierneho koňa play-off. Situácia sa však vyvinula tak, že najväčšia liaheň hokejových talentov na Slovensku bude ratovať svoju kožu v súboji s detvianskym "medveďom".

"Situácia je taká aká je a už sa nesmieme zaoberať tým, čo nás do nej dostalo. V utorok musíme vyhrať a hotovo. Sila v tom mužstve tu určite je," vyslovil presvedčenie dobrého konca Andrej Šťastný a Peter Sojčík dodal: "Baráž je sama o sebe psychicky náročná. Dôvody našej pozície sú však témou na dlhšiu debatu. Na tú príde čas po sezóne. Treba sa z toho poučiť a ak chce hrať Dukla v horizonte dvoch, troch rokov o titul, tak sa bude musieť zmeniť veľa vecí."

Rozhodujúci priamy súboj poslednú miestenku do budúcej sezóny Tipsport ligy odohrajú Trenčín a Detva v utorok o osemnástej hodine pod Čákovým hradom. Dukla má k dispozícii krehký jednobodový náskok.


Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk