HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slováci v ďalšej časti prípravy už aj s Graňákom a Hovorkom
zdroj: TASR

Slováci v ďalšej časti prípravy už aj s Graňákom a Hovorkom

Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger privíta na utorňajšom zraze v Žiline v rámci záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta už aj obrancu Dominika Graňáka a najproduktívnejšieho hráča Tipsport ligy Mareka Hovorku. Jeho zverenci si v závere týždňa zmerajú sily v dvojzápase Euro Hockey Challenge so Švajčiarskom. Informovala oficiálna stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Slováci zvládli úvodné dve previerky, keď triumfovali v Odense a Aalborgu nad domácim Dánskom dvakrát 2:0. S "Helvétmi" sa stretnú vo štvrtok 13. apríla v Trenčíne a o dva dni neskôr na štadióne v Žiline. Tam sa k ním pripojí aj dvojica posíl. Graňák (Rögle BK/Švéd.) síce klubovú sezónu ukončil už skôr, ale od Cígera dostal týždňové voľno na zariadenie si osobných vecí a následný presun zo Švédska, a Hovorka, ktorý skončil so Žilinou v semifinále play off Tipsport ligy. V stredu sa k tímu pripoja ďalší dvaja hráči - útočník Andrej Šťastný z Dukly Trenčín a brankár Patrik Rybár z HK Hradec Kralove.

Generálny manažér slovenskej reprezentácie Róbert Švehla bude kontaktovať aj trojicu Slovákov z českého klubu Piráti Chomútov. Brankár Ján Laco, obranca Juraj Valach i útočník Dávid Skokan totiž vypadli v semifinále českej najvyššej súťaže v sérii s Libercom.

Po dvojzápase so Švajčiarskom odohrajú Slováci ešte dve domáce stretnutia proti Fínom (19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave). Na zápas do Košíc pocestujú špeciálnym vlakom, spolu s nimi sa môžu odviesť aj fanúšikovia. Vlak vyštartuje z bratislavskej hlavnej stanice o 9.26 h. Postupne zastaví v Trenčíne (10.48), v Žiline (11.49) a v Liptovskom Mikuláši (12.51). Po zápase vlak všetkých odvezie naspäť do Bratislavy s rovnakými zastávkami (odchod 21.02 z košickej hlavnej stanice). Cestou späť sa však spolu so slovenskými hráčmi a fanúšikmi odvezú aj fínski hokejisti. Záverečnú previerkou pred majstrovstvami sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži absolvujú v Nórsku (28. a 29. apríla).

Nominácia A-tímu SR pred utorňajším zrazom v Žiline (11. apríla):
brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Samuel Baroš (HKM Zvolen), Patrik Rybár (HK Hradec Kralove/ČR – od 12. apríla) 

obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.)

útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstar, Nem.), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Patrik Svitana (HK Poprad), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Marek Bartánus (HC Košice), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HKM Zvolen), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Žilina), Andrej Šťastný (Dukla Trenčín – od 12. apríla)

realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Július Šupler (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Róbert Bereš (kondičný tréner), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), MUDr. Milan Petro (lekár), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (team manažér)

Odporúčame

ProFutbal.sk