Hokej.sk Hokej.sk

Švajčiari na dvojzápas so Slovenskom aj s brankárom Hillerom
zdroj: TASR/AP

Švajčiari na dvojzápas so Slovenskom aj s brankárom Hillerom

Švajčiarski reprezentanti pricestujú na dvojzápas Euro Hockey Challenge na Slovensko aj s brankárom Jonasom Hillerom, ktorý má bohaté skúsenosti zo zámorskej NHL. Tréner Patrick Fischer má k dispozícii 25-členný káder, ktorý nastúpi v rámci prípravy na majstrovstvá sveta vo štvrtok proti výberu Zdena Cígera v Trenčíne a o dva dni neskôr v Žiline.

Oproti predchádzajúcej nominácii na stretnutia s Francúzskom (4:3, 2:3 pp) pribudli do tímu štyria noví hráči z HC Davos - Andres Ambühl, Enzo Corvi, Fabian Heldner a Claude Paschoud. Z kádra naopak vypadli Matthias Bieber a Lukas Frick z Kloten Flyers, Julian Schmutz z EHC Biel a Etienne Froidevaux z Lausanne HC. Všetci hráči pôsobia v domácej súťaži. Informovala oficiálna stránka Švajčiarskej hokejovej federácie.

nominácia Švajčiarska na dvojzápas so Slovenskom:
brankári: Lukas Flüeler a Niklas Schlegel (obaja ZSC Lions), Jonas Hiller (EHC Biel)

obrancovia: Phil Baltisberger, Christian Marti a Patrick Geering (všetci ZSC Lions), Joël Genazzi (Lausanne HC), Fabian Heldner a Claude Paschoud (obaja HC Davos), Romain Loeffel (Servette Ženeva HC), Dave Sutter (EHC Biel)

útočníci: Chris Baltisberger, Reto Schäppi, Pius Suter a Fabrice Herzog (všetci ZSC Lions), Cody Almond, Damien Riat a Kevin Romy (všetci Servette Ženeva HC), Andres Ambühl a Enzo Corvi (obaja HC Davos), Denis Hollenstein a Vincent Praplan (obaja EHC Kloten) Damien Brunner (HC Lugano), Gaëtan Haas (SC Bern), Yannick Herren (Lausanne HC)

štvrtok, 13. apríla o 17.00h: Slovensko – Švajčiarsko v Trenčíne
sobota, 15. apríla o 17.00 h: Slovensko – Švajčiarsko v Žiline

Odporúčame

ProFutbal.sk