HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Reprezentácia už aj s Graňákom a Hovorkom, Laco až o týždeň
zdroj: TASR

Reprezentácia už aj s Graňákom a Hovorkom, Laco až o týždeň

Trénerovi slovenskej reprezentácie Zdenovi Cígerovi sa na utorkovom zraze v Žiline hlásili už aj Dominik Graňák zo švédskeho Rögle BK a Marek Hovorka z MsHK Žilina, ktorí sa pripojili k národnému tímu po konci klubových povinností. Po kľúčovom barážovom dueli sa v stredu pridá k reprezentácii aj útočník Andrej Šťastný z Dukly Trenčín a na štvrtkovom tréningu bude mať kouč k dispozícii aj brankára Patrika Rybára z Hradca Králové.

Slováci začali v utorok ďalší blok záverečnej prípravy pred MS v Kolíne nad Rýnom a Paríži. Po dvoch prípravných stretnutiach v Dánsku (oba vyhrali 2:0) ich čaká domáci dvojzápas so Švajčiarmi, proti ktorým nastúpia vo štvrtok 13. apríla v Trenčíne a v sobotu 15. apríla v Žiline. Postupne sa budú k národnému mužstvu pripájať aj ďalší hráči, ktorých kluby skončili v play off. Generálny manažér národného tímu Róbert Švehla už kontaktoval trojicu z Chomutova brankára Jána Laca, obrancu Juraja Valacha a útočníka Dávida Skokana, ktorým sa skončila sezóna po vypadnutí s Libercom v semifinále českej extraligy. "V stredu majú v klube oficiálne ukončenie sezóny. Jano Laco je dosť psychicky vyčerpaný a do prípravy sa zapojí až budúci týždeň v utorok. Rovnako aj Dávid Skokan, ktorý je chorý a berie antibiotiká. Juraj Valach má problémy s kolenom, má natiahnutý bočný väz a tiež musí ísť vo štvrtok na kontrolu," povedal Švehla na utorkovom zraze.


Tréner Cíger by privítal, keby sa Laco hlásil už v tohtotýždňovom reprezentačnom kempe. "Bol by som rád, keby začal s nami aspoň trénovať. Zavolali sme aj Baroša a Rybára, aby sme mali v tíme viac brankárov. Jaro Janus potrebuje byť ešte pár dní v Bratislave, berie infúzie. Ešte nie je na tom s chrbtom stopercentne. Zatiaľ ešte sám potrénuje a rozhodneme sa v stredu podľa toho, ako sa bude cítiť," uviedol kouč.


O miestenku v záverečnej nominácii sa chce pobiť Hovorka, najproduktívnejší hráč Tipsport ligy, ktorý vypadol so Žilinou v semifinále play off. "Samozrejme, pozvánka do národného mužstva ma potešila. Som rád, že prišla práve teraz. Budem sa snažiť zabojovať o šampionát, dúfam, že nadviažem na výkony z ligy," uviedol 32-ročný krídelník. "Marek mal vynikajúci záver sezóny, bolo ho vidieť. Vidno, že je dobrý strelec. Navyše, v sobotňajšom zápase v Žiline bude mať výhodu domáceho prostredia. Vyskúšame ho, je iba na ňom, ako sa ukáže. Sám som na neho zvedavý," povedal Cíger na adresu vicemajstra sveta z Helsínk 2012.


Slováci odohrajú pred šampionátom ešte šesť prípravných duelov v rámci série Euro Hockey Challenge. Po dvojzápase so Švajčiarskom odohrajú dve stretnutia proti Fínom 19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave, záverečnou previerkou bude dvojzápas v Nórsku 28. a 29. apríla. "Máme ešte priestor vyskúšať si viacerých hráčov. Osobne by som bol rád, keby sme už mali mužstvo približujúce sa tomu, ktoré sa predstaví na šampionáte. Zápasov, v ktorých si môžeme odskúšať systémové veci, presilovky či oslabenia, už nie je veľa. Zatiaľ však nevieme zložiť útočné trojice, s ktorými by sme mohli počítať v Kolíne, samozrejme máme vyhliadnuté mená, ale ešte nevieme, kto všetko do tímu príde. Čakáme ešte na hráčov z českej i slovenskej najvyššej súťaže. Ťažko sa nám to skladá a ešte ťažšie nacvičuje," dodal Cíger.


Nominácia SR pred dvojzápasom Euro Hockey Challenge so Švajčiarskom (vo štvrtok 13. apríla v Trenčíne a v sobotu 15. apríla v Žiline):

Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Samuel Baroš (HKM Zvolen), Patrik Rybár (HK Hradec Kralove/ČR – od 13. apríla)

Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Ivan Švarný (Kärpät Oulu, Fín.), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Ján Brejčák (MODO Hockey, Švéd.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.)

Útočníci: Martin Bakoš (Červená hviezda Kchun-lun, Čína/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstar, Nem.), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Patrik Svitana (HK Poprad), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Marek Bartánus (HC Košice), Jakub Suja (HC Košice), Patrik Lušňák (HKM Zvolen), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka (MsHK Žilina), Andrej Šťastný (Dukla Trenčín – od 12. apríla)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Július Šupler (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Róbert Bereš (kondičný tréner), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), MUDr. Milan Petro (lekár), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (team manažér)

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2017

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk