HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Konečne doma! Popradský talent cibrený v Třinci zabojuje o zlepšenie draftovej pozície pred zrakmi najbližších
zdroj: jäzva

Konečne doma! Popradský talent cibrený v Třinci zabojuje o zlepšenie draftovej pozície pred zrakmi najbližších

Už len hodiny delia slovenskú reprezentáciu do 18 rokov od úvodného vystúpenia v rámci domácich majstrovstiev sveta. Na šampionát pred Tatrami sa tešia všetci, no v prípade osemnásťročného útočníka Patrika Hrehorčáka to platí dvojnásobne.

Syn bývalého dlhoročného hráča Popradu opustil rodný kraj už v roku 2013 a posledné štyri sezóny odohral v mládežníckych tímoch Třinca.

"Konečne doma!" teší sa Patrik Hrehorčák z dejiska svetového šampionátu. "Mám naozaj veľkú radosť z možnosti ukázať sa doma a užívam si každú sekundu na tomto ľade. Viem, že sa na zápasy chystá celá rodina i množstvo kamarátov. Chcem sa im teda predviesť v tom najlepšom svetle."

Mladých Slovákov nečaká v Poprade nič jednoduché, veď hneď v úvode majstrovstiev sveta nastúpia proti favorizovaným celkom Fínska a Kanady. Z tohto pohľadu im podľa Hrehorčáka pomohla víťazná generálka proti Švédom.

"Vedel som, že tento tím má veľký potenciál. Ten zápas to ukázal a dúfam, že si to prenesieme aj do šampionátu. Súboje proti Čechom a Švédom nám dodali sebavedomie a som presvedčený o tom, že máme na to, aby sme zabojovali o najvyššie priečky. Bude to ťažké, ale my si veríme. Som naozaj presvedčený o tom, že ak budeme hrať tak kolektívne ako v príprave, tak môžeme zaskočiť hocikoho. Teším sa na podporu domáceho publika a spoločnými silami to môžeme zvládnuť," hovorí Hrehorčák pre hokej.sk.

Sebavedomie mladého útočníka pramení aj z vydarenej klubovej sezóny. V 42 zápasoch základnej časti v drese třineckej juniorky zaznamenal 55 bodov (26+29), v play-off pridal v 11 zápasoch ďalších sedem bodov.


"Bola to výborná sezóna. Škoda, že sme skončili druhí a nezískali sme titul. Hrali sme ale dobrý hokej a forma bola kvalitná. Verím, že ju ukážem i na šampionáte," konštatuje Patrik Hrehorčák.

V železiarenskom meste v susedstve Poľska pôsobil v juniorskom tíme jedného z najbohatších českých klubov spoločne s ďalšími tromi Slovákmi - Jakubom Lackom a bratmi Michalom a Milošom Romanovcami.

"Všetci traja sme si parádne sadli a v Třinci si to užívame. V Česku sa hrá rýchlejší hokej a mne osobne to dalo veľmi veľa. V Třinci ma akoby nanovo naučili hrať hokej," vraví mladý Popradčan s vďakou v hlase. "Musím vyzdvihnúť aj podmienky, ktoré boli parádne. Svoje zápasy síce nehráme v hlavnej Werk aréne, ale aj v novej tréningovej hale je to krásne. Uvidíme čo prinesie budúcnosť, dôležité budú možno aj tieto majstrovstvá sveta."

V prípade vydareného šampionátu by mohol už v lete nabrať smer zámorie. Patrik Hrehorčák totiž patrí medzi mená, ktoré sú spomínané v súvislosti s júnovým draftom. V predbežnom rebríčku európskych korčuliarov sa pohybuje okolo 75. pozície. Nuž uvidíme, nakoľko mu domáce prostredie pomôže navýšiť šance na draft do najlepšej ligy sveta.


Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk