HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Päť pamätných momentov doterajšieho priebehu play-off
zdroj: TASR

Päť pamätných momentov doterajšieho priebehu play-off

Už v sobotu odštartuje finálová séria play-off Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Nitrou.. Tešiť sa určite môžeme na vzrušujúce boje a pamätné momenty. Pripomeňme si však päť vecí, na ktoré sa bude spomínať v súvislosti s doterajším priebehom play-off.

5. Martinská senzácia

Najväčším prekvapením tohtoročného play-off je určite vyradenie Košíc v prvom kole po dlhých šestnástich rokoch. Postaral sa o to oduševnene hrajúci tím MHC Martin. Predovšetkým v domácom prostredí pôsobil hnaný skvelým publikom neporaziteľne. Hlavným hrdinom tímu z Turca bol kanadský brankár Mathieu Corbeil, ktorý inkasoval doma v troch stretnutiach jediný gól. Miestami pritom privádzal Košičanov do zúfalstva a zákrok série predviedol v treťom súboji. 


zdroj: facebook Tipsport liga

4. Martin Belluš vs. Radek Dlouhý

V druhom zápase semifinálovej série medzi Banskou Bystricou a Martinom videli diváci suverénny triumf "baranov" 5:1. Po zápase sa však viac hovorilo o bitke Martina Belluša, ktorý sa objavil v sérii na ľade vôbec prvýkrát a následne krvavo zriadil útočníka MHC Radka Dlouhého. Vyššie tresty si pri tejto šarvátke vykoledovali aj Adam Sedlák a Branislava Rapáč.


zdroj: facebook tipsport liga

3. Pohotový Hartzell

Brankárskym kráľom doterajšieho priebehu play-off je strážca nitrianskej svätyne Eric Hartzell. Dvadsaťosemročný Američan vychytal dve čisté kontá proti Popradu a ďalšiu nulu pridal v sérii so Žilinou. Vo štvrťfinále si udržal gólový priemer 0,97 na zápas, v semifinále to bolo podobne výborných 1,75 gólu na zápas. Okrem toho predviedol aj brilantnú pohotovosť v Žiline. Domácich priaznivcov síce trochu zbytočne vyprovokoval, aby následne chytil pohár hodený z hľadiska priamo do lapačky. Hartzell v tej chvíli ukázal veľkú pohodu i pohotovosť. 

zdroj: youtube.com

2. Verbálne hry v sérii Žilina - Zvolen

Séria medzi Žilinou a Zvolenom priniesla množstvo vášní. Na ľade sa neraz iskrilo a žilinské publikum potvrdilo, že má ďaleko od vyspelého. Emócie vládli v hľadisku, ale aj na ľade. Korunu vypätej sérii nasadila bitka medzi Jánom Ťavodom a Michalom Novákom. Obranca Zvolena skončil zakrvavený a žilinského zadáka obvinil z chrapúnstva. Slovná prestrelka sa odohrávala na viacerých úrovniach aj mimo ľadu. Tréner Žiliny Milan Jančuška obviňoval útočníka Zvolena Samuela Petráša z provokácií, Michal Novák naopak nazval Jančušku Gargamelom a Juraja Juríka provokujúcim trpaslíkom. Séria mala "gule", no po jej ukončení sa zachovali obe strany naozaj príkladne. Dôkazom bolo aj uzmierenie medzi Jančuškom a M. Novákom. A tak by to malo byť.

zdroj: youtube.com
zdroj: facebook RTVS

1. Nechutné správanie fanúšikov 

Štadioń v Žiline bol v tejto sezóne garanciou problémov. V 51. minúte posledného duelu série proti Nitre sa "vyznamenali" priaznivci hostí. Za stavu 3:4 v hosťujúcom sektore vybuchol delobuch, hráči sa pobrali do kabín a rozhodcovia nariadili odchod fanúšikov Nitry zo štadióna. Nehralo sa viac ako 30 minút, počas ktorých nasledovala ešte jedna explózia.

"Delobuchy určite nepatria na zimné štadióny. Sú tu deti, ženy, to sa jednoducho nerobí. Na druhej strane, pokrikovanie a hodenie nejakého plastového kelímku nevidím ako žiadny problém. Deje sa to všade vo svete, robiť z toho veľké haló mi príde zbytočné. Odsudzujem však delobuchy, v uzavretom priestore sa niečo také nerobí," uviedol kapitán "vlkov" Marek Hovorka.

V tejto sérii zaujali počin generálneho manažéra Žiliny Imreho Valáška, ktorý sa rozhodol zahrať na sbs-kára a ručne stručne vysvetľoval nitrianskym priaznivcom pravidlá slušného správania v sektore. Zaujala i vášnivá pani od stolíka zapisovateľov, ktorá dala jasným spôsobom najavo, čo si myslí o žilinskom diváckom zvyku oblievania pivom všetkých naokolo.

Výbuch delobuchu v čase od 1:47:00

zdroj: huste.tv

Hosťujúci fanúšikovia museli opustiť svoj sektor

zdroj: facebook Milujem Nitru
zdroj: youtube.com

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk