HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Česi aj s Nečasom, Kometa ho uvoľnila aj napriek finále
zdroj: TASR/AP

Česi aj s Nečasom, Kometa ho uvoľnila aj napriek finále

Jeden z najlepších českých útočníkov s rokom narodenia 1999 Martin Nečas napokon nebude chýbať na MS hráčov do 18 rokov v Poprade a v Spišskej Novej Vsi. Účasť talentovaného centra bola ohrozená, keďže Nečas je súčasťou A-mužstva Komety Brno, ktorej tím čaká finálová séria s Libercom. Napokon sa však predstavitelia klubu a reprezentácie dohodli a Nečas by mal byť kapitánom a lídrom českého tímu.

Martin Nečas sa v sezóne 2016/2017 presadil do A-mužstva Komety Brno, v ktorom často nastupoval v elitnej formácii po boku skúseného reprezentanta Martina Erata. V základnej časti najvyššej českej súťaže odohral 41 zápasov, v ktorých získal 15 kanadských bodov. V play off pridal ďalších 10 štartov, v ktorých štyrikrát skóroval. Niet divu, že tréner českého výberu do 18 rokov Václav Varaďa mal o 18-ročného útočníka veľký záujem. "Martin je pre nás najdôležitejší hráč," uviedol tréner Václav Varaďa pre hokej.cz.

Účasť talentovaného stredného útočníka bola ohrozená, keďže hráčov Komety Brno čaká finálová séria s Libercom. Generálny manažér a tréner brnenského klubu Libor Zábranský napokon mladého útočníka uvoľnil. "Hovoril som s trénerom Varaďom a rešpektujem jeho rozhodnutie. My Martina musíme pustiť a viac by som to nekomentoval," poznamenal Zábranský. Český tím, v zostave aj s Nečasom, v lete triumfoval na prestížnom Memoriáli Ivana Hlinku a na MS by mal patriť k čiernym koňom turnaja. V základnej B-skupine sa v Spišskej Novej Vsi postupne predstavia proti Bielorusku, Švédsku, USA a Rusku.

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk