HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Legionár Ružička: Kolektív utužujeme aj stolným tenisom
zdroj: TASR

Legionár Ružička: Kolektív utužujeme aj stolným tenisom

Sila vyplývajúca z výborného kolektívu by mala byť najväčšou zbraňou slovenského tímu na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov. Z tábora slovenských mladíkov zaznievajú hlasy o výbornom kolektíve, ktorý drží spolu a v domácom prostredí chce súdržnosť potvrdiť aj na ľade. To očakáva aj útočník Adam Ružička, ktorý sa síce v úvodnom stretnutí proti Fínsku nepresadil, no mal by patriť k lídrom slovenskej ofenzívy.

Ružička je jeden z ôsmich legionárov vo výbere trénera Norberta Javorčíka. Aktuálna sezóna bola jeho premiérovou v zámorskej OHL a absolvoval ju v tíme Sarnia Sting. V 65 zápasoch nazbieral 48 kanadských bodov. "Som na to pripravený. Mám za sebou vyše 80 zápasov v ročníku a to mi určite dalo veľa. Je to už síce cítiť v nohách, ale dávam si záležať na regenerácii, takže by to malo byť v poriadku," uviedol Ružička pre TASR.

Dobre stavaný útočník štartoval aj na nedávnom šampionáte hráčov do 20 rokov a skúsenosti už má aj z vlaňajšieho šampionátu do 18 rokov. Ružička si uvedomuje, že turnaj pred domácim publikom bude špeciálny. "Je to veľká vec. Málokedy si môžete zahrať celosvetový šampionát na domácom ľade. Dáme do toho všetko. Jasné, tlak tam bude, ale každý z nás sa musí uvoľniť. Všetci budeme mať svoju úlohu a ak si ju každý postráži, tak to bude dobré," poznamenal útočník, ktorý 11. mája oslávi plnoletosť.


Domáce prostredie si Slováci prvýkrát vyskúšali v zápase proti Fínsku (4:5) a búrlivú atmosféru si nevedeli vynachváliť. Tá by mala byť ich výhodou rovnako ako súdržnosť, na ktorej stihli popracovať už počas sezóny. Zverenci Norberta Javorčíka odštartovali záverečnú prípravu pred MS začiatkom apríla a od prvých dní hovorili o výbornej partii, ktorej hlavnou zbraňou bude súdržnosť. "Tvoríme výborný kolektív. Sme spolu takmer 24 hodín denne už niekoľko dní. Utužujeme partiu, ako sa dá, vo voľných chvíľach hrávame stolný tenis aj rôzne ďalšie hry a veľa sa rozprávame. Ponorková choroba však nehrozí," poznamenal s úsmevom Adam Ružička.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 18

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

ProFutbal.sk