HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na ľade i na tribúnach ako jeden muž. Slovenskí mladíci prekvapujú svet
zdroj: jäzva

Na ľade i na tribúnach ako jeden muž. Slovenskí mladíci prekvapujú svet

Tím nabitý energiou, pozitívnymi emóciami i sebavedomím. Tím rozdávajúci ľuďom radosť a núti ľudí odchádzať zo štadióna so zachrípnutými hlasivkami a zimomriavkami na chrbtoch. Partia trénera Norberta Javorčíka má po úvodných dvoch zápasoch na svetovom šampionáte v tabuľke jediný bod, proti Fínsku a Kanade však získala oveľa viac - priazeň a rešpekt celého hokejového sveta.

"Sme výborná partia, chalani ťahajú za jeden povraz a preto dokážeme otáčať takéto zápasy proti ťažkým súperom. V každom prípade si na tie výpadky musíme dať oveľa väčší pozor, pretože to potom stojí veľa síl," rozhovoril sa po prehre 3:4 po predĺžení s Kanadou útočník Miloš Roman.

Mladí Slováci začali typicky odvážne a od deviatej minúty vyhrávali gólom Adama Lišku. Puk za chrbát Iana Scotta dotlačil s typickou zámorskou drzosťou v bránkovisku. Záver tretiny však priniesol 91 sekundový blackout, v rámci ktorého zodvihli "javorové listy" ruky nad hlavy hneď trikrát.

"Hrali sme všetko na sto percent a škoda tej hluchej minúty," povzdychol si pre hokej.sk obranca Marek Korenčík. "Nesmie sa to stávať, ale zmazať trojgólové manko proti Fínom a dvojgólové proti Kanade, to je podľa mňa niečo perfektné. Na nohy nás postavili aj diváci, ktorým sa musím týmto poďakovať. Dostať tri góly za minútu a pol a napriek tomu odchádzať do šatne za silného potlesku, to bol dobrý pocit. Títo ľudia nám dodávajú energiu do ďalších bojov a snažíme sa pre nich rozdať do poslednej kvapky sily."

Impulzom bola i brankárska výmena. Sklamaného Juraja Sklenára nahradil Jakub Kostelný, ktorý si držal čisté konto až do tretej minúty predĺženia.

"Oznámili mi to v šatni a trochu stresu tam vtedy bolo. Keď som však vyšiel na ľad a videl som tých fanúšikov, tak to zo mňa opadlo. Dodalo mi to obrovskú energiu," pridal sa k chvále popradského publika Kostelný.

Jakub Kostelný
jäzva

Atmosféra pod Tatrami naozaj vytvárala husiu kožu. Publikum hnalo mladých Slovákov napred, na tribúnach skákalo ako jeden muž.

"Fanúšikovia sú výborní a takúto atmosféru som ešte nezažil. Je to fantastické, čo nám tu vytvorili," tešil sa Miloš Roman, ktorý pôsobil napriek vnútornej spokojnosti predsa len trochu nespokojne. "Je to sklamanie, pretože sme cítili šancu na víťazstvo. Remíza s Kanadou je však fantastická a môžeme na nej postaviť svoje ďalšie účinkovanie na turnaji."


Elektrizujúca atmosféra počas zápasu Slovensko - Kanada

zdroj: hokej.sk

S takýmto názorom sa stotožnil aj brankár Kostelný: "Bolo tam veľmi veľa pozitívneho. S Kanadou sme odohrali skvelú partiu a dovolím si povedať, že sme mali aj hernú prevahu. Škoda nevyužitých šancí a toho nevydareného záveru z prvej tretiny. Náš prístup je však stále rovnaký. Budeme hrať tímovo a bojovať jeden za druhého. Sme tam šiesti. Ak jeden niečo pokazí, tak sa to snaží druhý napraviť."

Práve obetavý a odvážny herný prejav nútil prítomných skautov na tribúnach pridávať do svojich notesov jeden zápis za druhým. Bolo príjemné sledovať, ako pokyvujú uznanlivo hlavou a vyberajú z vreciek svoje mobilné telefóny, aby mohli ukázať natočené videá zo slovenského hokejového ošiaľu aj svojim najbližším.

"Chceme hrať odvážne. Máme na to tím, máme kvalitu. Nevravím, že sme sa chceli pustiť proti Kanade do otvorenej partie, ale aj proti silným súperom hráme to isté čo oni. Tie isté systémy a hráme s nimi vyrovnaný hokej," zdôraznil Korenčík.

Faktom však ostáva, že ak má slovenská hokejová rozprávka pokračovať, musia prísť aj víťazstvá. Útočník Miloš Roman pred zápasmi proti Lotyšsku a Švajčiarsku hovorí: "Nedá sa povedať, že by sme už mali to najťažšie za sebou. Čakajú nás ďalší dvaja nároční súperi a my potrebujeme body. Nebude to teda o nič ľahšie ako proti Fínsku a Kanade."


Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk