HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bondra registruje záujem o mladých Slovákov, o tipy ho už žiadal aj Hanlon
zdroj: jäzva

Bondra registruje záujem o mladých Slovákov, o tipy ho už žiadal aj Hanlon

Majstrovstvá sveta do 18 rokov priťahujú skautov klubov NHL ako rozkvitnutá lúka včely. Počas zápasu Kanada - Slovensko ich bolo v Poprade požehnane a pred zápasom sa ich sústredenie viazalo predovšetkým k mladíkom z krajiny "javorového listu". Pri pohľade na dianie na ľade mi však v notesoch pribúdali ako huby po daždi aj poznámky o našich talentoch.

"Máme veľmi silný ročník 1999 a tí hráči majú ohromný potenciál. Očakávam, že na najbližšom drafte sa objaví veľa mien zo súčasného kádra. Hovoril som s Glenom Hanlonom, ktorý je manažérom Vancouveru Giants a aj on ma požiadal o nejaké rady týkajúce sa našich chalanov. Cítim, že záujem o nich stúpa," vyslovila sa pre hokej.sk po zápase legenda slovenského hokeja Peter Bondra.

Z výkonu mladých Slovákov bol napriek prehre 3:4 po predĺžení doslova namäkko. "Čo na to povedať? Chalani hrajú vynikajúco. Dovolia si presadiť sa v súboji jeden na jedného, zvládajú plniť trénerské pokyny. Škoda len toho výsledku, ale niet im čo vyčítať. Mužstvo ukázalo charakter a z deficitu sa dostalo proti Fínom i Kanade."

Už počas samotného stretnutia registroval bývalý skvelý kanonier pozitívne reakcie spoza veľkej mláky.

"Dostal som pár smsiek z Kanady, kde to prenášala televízia TSN. Išlo o samé chvály a to nielen na naše výkony, ale aj na samotnú organizáciu šampionátu a atmosféru na štadiónoch. Zatiaľ je to výborné," skonštatoval Bondra.

Jediné čo chýba k úplnej spokojnosti, sú body slovenského tímu. Po dvoch skvelých výkonoch by si zaslúžili viac ako jeden bodík.

"To je pravda, turnaj sa hrá na body a tie chýbajú. Hrali sme však proti vysokým favoritom a chlapci odohrali super zápasy. Treba sa teda tešiť," vyslovil sa majster sveta z roku 2002. "Osobne tu vidím budúcnosť slovenského hokeja. V minulosti sme mali pár hráčov, do ktorých sme vkládali nádeje. Tu teraz vidím aj dve, tri päťky hráčov s potenciálom. V individuálnych činnostiach vôbec nezaostávajú, majú priamy ťah na bránku, dokážu vystreliť. Pred turnajom vraveli, že budú útočiť na medailu a teraz si dovolím povedať, že ak by sa tak nestalo, tak to bude sklamanie."

Dobrý pocit umocňuje i skvelá atmosféra v hľadiskách na oboch štadiónoch šampionátu. "Teší ma, že Poprad i Slovensko žijú týmto turnajom. Videl som, že aj v Spišskej Novej Vsi boli plné tribúny a teší ma takýto záujem. Ľudia pochopili, že toto sú budúce hviezdy NHL i nášho hokeja a oplatí sa na ne prísť pozrieť," zakončil Peter Bondra.


Najnovšie z klubu: Slovensko 18

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk