HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Cíger má na zraze štyroch brankárov, Laco: Musíme sa všetci snažiť
zdroj: jäzva

Cíger má na zraze štyroch brankárov, Laco: Musíme sa všetci snažiť

Po náročnej sezóne v českom Chomutove, ktorú zavŕšil konečným štvrtým miestom, si slovenský brankár Ján Laco doprial oddych v teple aj s rodinou. V utorok sa už ale hlásil reprezentačnému trénerovi Zdenovi Cígerovi na zraze pred dvojzápasom s Fínskom.

Laco sa pripojil k brankárskej trojici Július Hudáček, Jaroslav Janus a Patrik Rybár. Tréneri teda na tomto poste majú z čoho vyberať, všetci štyria brankári musia teraz ukázať to najlepšie, čo v nich je. "Ani jeden rok v príprave na šampionát nie je ľahký, na majstrovstvách sveta je to úplne iné. Je tam obrovská konkurencia a čakajú nás dva týždne tvrdej práce," povedal na zraze Ján Laco. Z momentálnej konkurencie na brankárskom poste strach nemá, naopak, myslí si, že to iba pomôže. "Máme dva týždne, takže počas nich sa to nejako vykryštalizuje. Je dôležité, aby každý jeden prijal tú pozíciu ktorá mu zostane. Či už bude jednotka, alebo trojka, tak sa musí každý snažiť, aby zo svojej pozície čo najlepšie pomohol mužstvu."

Tri doterajšie stretnutia odchytal Július Hudáček, jeden Jaroslav Janus. Ján Laco však nevidel ani jeden. "Zápasy boli vyrovnané a aj súperi. Ja som ich nevidel, ale myslím si, že s týmito súpermi to bude vždy o góle, či o dvoch," dodal skúsený 35-ročný brankár. V príprave majú zatiaľ Slováci skóre 5:5, obrana a útok sú teda vyrovnané. "Bez gólov sa nedá vyhrať. Musíme to tak nastaviť, aby sme vždy dali o gól viac, ako súper," reagoval Laco na posledné dva zápasy proti Švajčiarsku.

Zlepšiť štatistiku si môžu zverenci Zdena Cígera už v stredu proti Fínsku v Košiciach, kam cestujú vlakom z Bratislavy spolu s fanúšikmi. Hráči sa na túto novinku tešia, hoci sami nevedia, čo ich čaká. "Uvidíme, ako to dopadne a aké budú ohlasy. Ja som išiel vlakom asi dva roky dozadu, je to pohodlné," poznamenal brankár Chomutova, ktorý v českom mužstve odchytal v základnej časti 44 zápasov, ďalších 17 pridal vo vyraďovačke. "Keby nám na začiatku sezóny niekto povedal, že skončíme v prvej štvorke, tak asi by sme to nebrali reálne. Ale s tým, čo sme dokázali musíme byť spokojní. Ja som so svojou sezónou rovnako spokojný," uzavrel Laco.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk