HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Juraj Mondík odstúpil z funkcie prezidenta HC Košice
zdroj: jäzva

Juraj Mondík odstúpil z funkcie prezidenta HC Košice

Doterajší prezident hokejového klubu HC Košice Juraj Mondík sa rozhodol odstúpiť z funkcie, ktorú zastával od roku 2012.

"S hokejovým klubom HC Košice som toho zažil mnoho. Moja práca pre klub začala pred 13 rokmi, z toho posledných 5 rokov som zastával pozíciu prezidenta. Počas môjho pôsobenia v tejto funkcii sme ako klub dvakrát získali titul majstra Slovenska, jedenkrát druhé miesto a raz sme boli tretí. Od vzniku medzinárodnej súťaže Champions Hockey League sme boli tri roky za sebou jej účastníkom, dvakrát sme postúpili do play off.

Som hrdý na to, ako klub fungoval z hľadiska celkového zabezpečenia, či uz finančného alebo organizačného. Som presvedčený, že hráči, ktorí u nás hrali, spomínajú na nás ako klub, v ktorom všetko klapalo a ich jediná starosť bola plne sa sústrediť na svoj športový výkon. Avšak prišiel čas, keď sme napriek všetkému úsiliu hrali a nevyhrávali. A prišiel záverečný neúspech sezóny v podobe piateho miesta. Uvedomujem si zodpovednosť najvyššieho predstaviteľa klubu a preto som sa rozhodol na svoju pozíciu abdikovať.

Prajem košickému hokeju v ďalších sezónach všetko najlepšie, hlavne veľa športových úspechov," povedal Juraj Mondík v stanovisku na oficiálnej klubovej stránke.

"Úprimne ďakujeme pánovi Mondíkovi za jeho dlhoročnú prácu pre hokejový klub. Jeho tvrdá práca a zanietenie pre šport a mesto Košice boli vždy dôkazom jeho oddanosti pre dobrú vec. Prajeme mu do budúcnosti len to najlepšie", povedal pre hckosice.sk prvý viceprezident HC Košice Rick Shank. " Nový prezident bude zvolený v priebehu niekoľkých týždňov", dodal R. Shank.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk