HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovákov sužuje strelecká mizéria, Hovorka pripomenul rok 2012
zdroj: jäzva

Slovákov sužuje strelecká mizéria, Hovorka pripomenul rok 2012

Kým sa stihli v Steel aréne poriadne rozpozerať, prehrávali slovenskí hokejisti s Fínskom 0:2. Na rýchlonohých Severanov od úvodu nestačili a pomer striel 2:10 po prvej tretine hovoril za všetko.

"Prvú tretinu sme chceli odjazdiť a uhrať to na nulu. Dostali sme však dva góly a Fíni si to potom dobre postrážili. Hokej sa hrá na góly a my ich zatiaľ nestrieľame. Potrebujeme získať väčšiu pohodu na hokejky," pozvychol si po prehre 0:3 útočník Michael Vandas pre hokej.sk.

Aktivitou hýril na domácom klubovom ľade Eduard Šedivý, no recept na prekonanie brankára Harriho Säteriho nenašiel ani on.

"Vyvíjalo sa to v duchu minulých zápasov. Zaspali sme začiatok a neviem či to bolo spôsobené aktivitou Fínov, alebo tou dlhou cestou. Sme však profesionáli a nemali by sme sa vyhovárať. Každý vie ako sa má pripraviť a v reprezentácii sa musí drieť od prvej minúty," priznal 25-ročný obranca, ktorého tentoraz využil tréner Cíger ako útočníka štvrtej formácie.

"Ja som rád za každú príležitosť. Doma som samozrejme hlavne v obrane, ale treba sa prispôsobiť. Vyskúšal som si to aj v klube a nie je to teda taká novinka. V obrane máte väčšiu zodpovednosť, v útoku musíte viac korčuľovať," zamyslel sa E. Šedivý v súvislosti s posunom do útoku. O tom, že túto zmenu zvládol na výbornú, svedčali slová trénera Cígera: "Takého univerzála si veľmi cením. Aj s ďalšími trénermi sme sa bavili o tom, že bol všade, je rýchly a dokáže hrať na každom poste. To je obrovská výhoda."


Góly sa však čakajú predovšetkým od čistokrvných útočníkov. V tomto smere vyznieva súčasná takmer 180 minútová séria bez gólu priam hrozivo.

"Sám neviem prečo sa nám v koncovke takto nedarí," skonštatoval Vandas. "Dúfam, že sme si góly pošetrili na neskôr. Verím, že to príde už v piatkovej odvete. Fíni sú výborní korčuliari, ale počas posledných desiatich minút sme videli, že hrať sa dá aj s nimi."

V príprave sa zatiaľ Slovákom výsledkovo príliš nedarí a strelecká mizéria začína nahlodávať psychiku.

"Nie je to príjemné, ale pamätám si, že v roku 2012 sme vyhrali v príprave iba jediný zápas a na šampionáte to vyzeralo úplne inak," upozornil útončík Marek Hovorka, ktorý bol v spomínaných Helsinkách súčasťou strieborného tímu. "Je to stále iba príprava. Samozrejme, je to aj zdvihnutý prst, pretože bez gólov by to nešlo. Musíme viac strieľať a skúšať šťastie."

Faktom je, že v striebornom roku 2012 sa k tímu neskôr pripojili hviezdy formátu Zdena Cháru, Miroslava Šatana či Tomáša Kopeckého. Tentoraz sa na obzore príchod takýchto mien nečrtá.

"Je to tak, ale šancu dostanú iní. Môžu vyskočiť noví hráči, ktorí to potiahnu podobným spôsobom. Vyhrať sa dá s každým a ja by som tento tím nezatracoval. V šatni strelci sú, potrebujeme len zmeniť prístup v hre pri bránke. Zatiaľ tam zbytočne vymýšľame. Tlak na bránku musím zmeniť i ja, veď tréner ma zaradil do prvého útoku a tak sa odo mňa čakajú góly," dodal sebakritickým tónom Hovorka.

Slovensko - Fínsko 0:3 (20 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: MS 2017

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk