HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bacashihua drží svojich spoluhráčov nad vodou, Slovák naďalej verí, že Corgoni otočia sériu
zdroj: TASR

Bacashihua drží svojich spoluhráčov nad vodou, Slovák naďalej verí, že Corgoni otočia sériu

Finálová séria najvyššej slovenskej hokejovej ligy sa v stredu presunula pod Zobor. „Barani“ si zvolili za cieľ vyhrať v Nitre minimálne jedno stretnutie, čo im aj vyšlo. Nesmierne dramatické stretnutie rozhodol len 21 sekúnd pred koncom kanadský legionár v drese hostí, Brock Higgs.

O tom, že sa vo finále Tipsport ligy stretli dva najlepšie celky celej sezóny, niet pochýb. Toto tvrdenie jednoznačne potvrdzujú na ľade. Rozhoduje každá jedna chyba. Po prehratom zápase si to uvedomoval aj center elitného nitrianskeho útoku, Marek Slovák.

„Hrá sa parádny hokej, rozhodujú maličkosti. Spravili sme viac chýb a preto sme prehrali,“ skonštatoval bezprostredne po stretnutí Slovák, ktorý mal gól na hokejke viackrát, no výborne chytajúci gólman hostí, pred ním zavrel roletu. „Musím premieňať tie šance. Určite sa ich v zápase nevyskytne veľa. Perfektne to chytil Jason Bacashihua. Keby sme vyhrávali 3:1 by to bolo lepšie, ale pripravíme sa na ďalší zápas a ideme ho vyhrať.“

Medzi Banskobystričanmi zrejme najviac zažiaril Brock Higgs, ktorý sa okrem víťazného gólu prezentoval asistenciou pri úvodnom góle Wisharta. "Bol to dlhý a náročný zápas. Hral sa typický play-off hokej. Je skvelé, že sme vyhrali na ľade súpera hlavne po tom, čo sme doma posledný duel prehrali. Predviedli sme veľmi dobrý výkon, každý do toho dal všetko."

Zápasy medzi Nitrou a Banskou Bystricou ponúkajú okrem rýchlosti a množstva šancí aj početnú hru do tela. Sezóna pomaly finišuje a sily ubúdajú. "Zatiaľ to bol z finálových zápasov asi najťažší. Každý zápas je veľmi náročný, ale potrebujeme ísť ďalej, pretože ešte nič nie je vyhraté, takže musíme bojovať v každom stretnutí,“ dodal Higgs.

Podobný scenár sa očakáva aj dnes na nitrianskom ľade. „Bielo-modrí“ napriek nešťastnej prehre, keď ešte 7 minút pred koncom tretiny mali všetko vo svojich rukách, hlavy nevešajú. „Dnes je nový deň, musíme vyhrať zápas a dorovnať sériu. Mali by sme sa hlavne poučiť z tretej tretiny a ísť od začiatku do toho naplno,“ uzavrel náš rozhovor s odhodlaním Henrich Ručkay.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk