HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ako (ne)musí „Baran“ uvariť „Corgoňa“ už v sobotu
zdroj: jäzva

Ako (ne)musí „Baran“ uvariť „Corgoňa“ už v sobotu

„Bielo-modrí“ po tom, čo ukoristili jedno víťazstvo pod Urpínom, boli v miernej výhode. Lenže stredajší resp. štvrtkový duel na domácom ľade všetko diametrálne zmenil. Najskôr v stredu zarmútil vypredané nitrianske hľadisko Brock Higgs, ktorý o výhre svojho tímu rozhodol 21 sekúnd pred koncom a následne v ďalšom zápase prišiel ešte horší trest pre stále aktuálneho majstra. Nitrania až do 59. minúty stretnutia viedli, no v priebehu niekoľkých sekúnd sa dokázali agilní hostia postarať o senzačný obrat.

„Ťažko sa mi hľadajú slová, ešte sú v nás emócie, musíme trochu vychladnúť. Spravili sme individuálne chyby a prehrali sme si zápas, škoda toho. Na druhej strane, mali sme dostatok šancí, aby sme tie góly strelili, ja som tam mal tiež príležitosti. Každý musí začať od seba. Do Bystrice ideme zabojovať a určite chceme sériu vrátiť do Nitry,“ rozhovoril sa po „spackanom“ zápase, miláčik domácich tribún, Marek Slovák.

Podobne ťažko hľadal slová aj obranca Nitry Mitch Versteeg. V oboch zápasoch sme mali až do konca navrch, dostali sme však góly v posledných minútach. Bude to ťažké, ale musíme veriť v obrat a pripraviť sa na sobotu. Treba byť v pohotovosti celých 60 minút a vrátiť sa do série,“skonštatovala tvrdá opora zadných radov miestneho HK, ktorá si to rozdala v pästnom súboji s Patrikom Lamperom, pričom na obrovskú radosť domácich priaznivcov, vyšla z tohto súboja s jednoznačnou výhrou.

Čo je však podstatnejšie, Banskobystričania majú v rukách tri mečbaly a rozhodnúť o svojom premiérovom titule môžu už v sobotu 22.4.2017 na domácom ľade. Zaujímavé je, že tento istý dátum, len o rok skôr, sa zapísal veľkými tlačenými písmenami do histórie hokeja pod Zoborom, pretože hokejisti Nitry sa stali premiérovo majstrami Slovenska. Symbolika je teda zrejmá.

„Stále sme však v hre, je to 3:1. Veľakrát som zažil, že sme viedli takýmto rozdielom a stav sa otočil. Nič nie je stratené, hráme dobrý hokej, mohli sme mať dve víťazstvá. Má ich však Bystrica. Treba hrať do konca, šport je skrátka nemilosrdný. Musíme sa dobre pripraviť,“ snažil sa zdvihnúť nitriansku zástavu jeden z najskúsenejších hráčov na ľade, Juraj Štefanka.

„Barani“ tak zvládli vytýčený cieľ, priniesť si spod Zobora minimálne jedno víťazstvo, čo sa im podarilo splniť na výbornú, v podobe dvoch triumfov. Takisto ako včera, hokej sa hrá do posledných sekúnd. Zápas nám hlavne v úvode nevyšiel, vedeli sme, že Nitra na nás vybehne. Potom sme sa začali dostávať do zápasu. Ten záver bol hop alebo trop. Dnes nám to znovu vyšlo,“ podotkol po stretnutí spokojný Michal Handzuš.

Tréner hostí, Vladimír Országh, ale prílišný optimizmus vo svojom tábore krotí. „Vedieme 3:1, máme síce mečbal, ale všetko je možné. Potrebujeme sa zodpovedne pripraviť, aby sme odohrali celých šesťdesiat minút a nie len dvadsať, ako dnes. Vieme, že nás čaká najťažší krok a je naozaj len na nás, aby sme sa na to pripravili,“ dodal na záver Országh.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk