HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Javorčík trénerom reprezentačného áčka? Kohút i Višňovský v ňom vidia potenciál
zdroj: jäzva

Javorčík trénerom reprezentačného áčka? Kohút i Višňovský v ňom vidia potenciál

Pred šampionátom bol pre hokejových fanúšikov takmer neznámou persónou, po ňom sa stáva zo 42-ročného Norberta Javorčíka vážny kandidát na pozíciu trénera seniorskej hokejovej reprezentácie.

"V tejto chvíli by som nepredbiehal. S Norom budeme určite diskutovať o možnostiach ďalšej spolupráce. Je to však mladý tréner, ktorý sa chce vzdelávať, má za sebou výsledky a toto je cesta pre slovenský hokej," vyslovil sa prezident zväzu Martin Kohút pre hokej.sk.

Javorčík je momentálne považovaný za horúceho kandidáta na pozíciu pri dvadsiatke, ktorú uvoľní Ernest Bokroš. Po majstrovstvách sveta v Kolíne a Paríži však bude hľadať zväz podľa všetkého aj nástupcu Zdena Cígera. Podľa slovenskej hokejovej legendy Ľubomíra Višňovského by stálo za zamyslenie aj meno Norberta Javorčíka.

"Určite áno. Komunikujem s ním celý rok a teraz som ho zažil na každodennej báze na tomto šampionáte. Získal veľké skúsenosti popri Ernestovi Bokrošovi a teraz to už zvládal sám na jednotku. Ukázal, že to naozaj vie a osobne som bol príjemne prekvapený z jeho prístupu, metód a schopnosťou spojiť tím a dostať z neho maximum," polichotil kormidelníkovi osemnástky Višňovský.

Samotný Javorčík si ešte v tejto chvíli touto otázkou hlavu neláme. Mysľou je totiž ešte stále so svojim tímom z dorasteneckého šampionátu.

"Budúca sezona je otvorená, bude to riešiť v najbližších dňoch," uviedol N. Javorčík po štvrťfinálovej prehre 2:3 s Ruskom. Zo samotného zápasu mal - pravda až na výsledok - veľmi dobrý pocit. "Vynikajúci duel hodný play-off. Z úvodu to bolo obojstranne opatrnejšie, ale potom sa to rozbehlo a z hľadiska kvality sme tento zápas zvládli. Tak ako každý na tomto šampionáte. Hráči hrali mimoriadne obetavo, fantasticky blokovali strely a v predĺžení sme boli aktívni. Chceli sme to rozhodnúť, ale bohužiaľ sa tak nestalo."

Sen o medaile ostane v prípade mladých Slovákov nenaplnený. Konečný sumár ich vystúpenia na domácom sumáre však bude jednoznačne pozitívny.

"Chalani splnili to, čo sme od nich vyžadovali. Na ľade odovzdali maximum, ukázali vynikajúcu hru a vykazovali herný progres," ocenil svojich zverencov Javorčík. "Z pohľadu jednotlivých zápasov ani raz nesklamali a mrzí nás jediné - to, že sme nepostúpili. Radi by sme v tom bláznení fanúšikov pokračovali."

O viacerých členoch sympatickej osemnástky začínajú odborníci i fanúšikovia hovoriť ako o budúcich oporách slovenskej reprezentácie. Norbert Javorčík neoponuje, zároveň však upozorňuje, že všetko podstatné je ešte len pred nimi.

"V každom ročníku máme dobrých hráčov. Títo chalani ukázali, že nie sú len skvelá partia, ale aj výborné individuality. Stále sú len na začiatku svojej cesty a ak chcú hrať veľký hokej, čaká ich ešte veľmi veľa práce.V tejto chvíli im môžem len poďakovať za skvelú prácu, toto je cesta, akou môžu budovať svoju hráčsku budúcnosť," dodal Norbert Javorčík, ktorý po vypadnutí Slovenska favorizuje na zisk titulu majstra sveta USA.


Slovensko 18 - Rusko 18 (20 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Slovensko 18

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk