HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Útočník Marek Slovák z Nitry do Minsku
zdroj: TASR

Útočník Marek Slovák z Nitry do Minsku

Slovensk útočník Marek Slovák si prvýkrát v kariére vyskúša zahraničný angažmán. Už bývalý útočník HK Nitra sa dohodol na spolupráci s bieloruským klubom Junosť Minsk. Informáciu priniesla stránka hokejportal.net.

Slovák bol počas doterajšej kariéry spätý najmä s nitrianskym klubom, v ktorého drese sa v sezóne 2015/2016 významne zaslúžil o majstrovský titul. Oporou "corgoňov" bol aj v sezóne 2016/2017, v ktorej odohral celkovo 68 zápasov, v ktorých nazbieral 64 kanadských bodov. Počas februárového Slovakia cupu premiérovo reprezentoval Slovensko na seniorskej úrovni. „Mám 28 rokov, a tak som si povedal, že je čas na môj prvý zahraničný angažmán. V Nitre som za tri roky získal všetky tri medaily, a tak som dospel do štádia, keď som sa chcel posunúť niekam inam," uviedol Slovák pre hokejportal.net.

Jeho nový klub pôsobí v najvyššej bieloruskej súťaži a patrí v nej k favoritom. „Zaujala ma konkrétna ponuka a dobré podmienky. Bielorusi rokovali veľmi seriózne, splnili mi všetky moje veci. Mal som v hre aj nejaké Česko, ale naťahovalo sa to dosť dlho. Som rád, že mám istotu. Od Paťa Lušňáka a Miša Chovana viem, že je to liga podobná našej, možno ešte o niečo rýchlejšia a takisto dosť technická, čo by mi malo vyhovovať," dodal Slovák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Junost Minsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk