HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zigo chápe piskot fanúšikov - je to hanba
zdroj: jäzva

Zigo chápe piskot fanúšikov - je to hanba

Ak by sa hodnotil zápas na základe výkonu fanúšikov v hľadisku, tak by Slovensko porazilo USA presvedčivo 6:1. Počítajú sa však iba góly strelené na ľade a tam bol výsledok presne opačný. Zverenci Zdena Cígera opäť raz predviedli, že v zápasoch so svetovou špičkou plnia iba rolu sparingpartnerov.

"Je to veľká hanba," nehľadal výhovorky na výkony predvádzané v Kolíne jeden zo šampionátových nováčikov Tomáš Zigo. "Na turnaji sme nevyhrali zápas za tri body a pred nami je už len ten posledný, ktorý bude veľmi ťažký. Neostáva nám nič iné, než do toho vložiť všetko a skúsiť získať ten bod."

Svetielko nádeje zasvietilo našim reprezentantom počas druhej tretiny, kedy znížil obranca Martin Gernát na 1:2 a nasledovala silná chvíľka hráčov v bielych dresoch. Veľmi slušnú šancu na strelenie gólu mal aj útočník majstrovskej Banskej Bystrice. Tak ako viackrát predtým, aj teraz sa však presvedčil, že na tejto úrovni to nepadá tak ľahko ako v domácej súťaži.

"Je to trochu iné, ale hlavne som to mal riešiť s väčším pokojom. Prehodil som si to na bekhend s úmyslom potiahnuť si to cez os, ale boli tam hráči a tak som rýchlo vystrelil. Ušlo mi to a je to veľká škoda," povzdychol si Zigo pre hokej.sk.

Škoda pre Slovensko, škoda pre jeho samotného. Do svojej zbierky mohol pridať cenný skalp brankára Detroitu Jimmyho Howarda. "Keď som na ľade, tak nevnímam mená súperov. Ani som nevedel, kto chytá. Je to iné ako pri televízore či z hľadiska. Na ľade sa sústredím len na svoj výkon."


Slovensko - USA (20 obrázkov v galérii)

To čo však 25-ročný reprezentant vnímal dobre, bol piskot fanúšikov. V priebehu celého turnaja boli mimoriadne prajní, no keď videli bezradnosť tímu počas presilovky v tretej tretine, došla už trpezlivosť aj im.

"Priznávam, že sme nehrali dobre a to vieme aj sami. Vraveli sme si to aj v šatni. Chápem preto nespokojnosť fanúšikov. Ľuďom sa to nepáčilo a nám sa to nepáčilo rovnako. Preto pískali," zamyslel sa T. Zigo.

Ostáva veriť, že ľudia merajúci do Kolína dlhú cestu, pískali prvýkrát a naposledy. Slovenskí hokejisti sa plánujú rozlúčiť s turnajom so zdvihnutou hlavou. Koniec, koncov, stále im chýba bodík, ktorý by definitívne odvrátil hrozbu vypadnutia do B-kategórie. Táto otravná guľa priviazaná na nohe ich ťaží čím ďalej, tým viac.

"Ešte stále to máme vo svojich rukách a je to náš posledný zápas sezóny. Musíme to skúsiť," zavelil Zigo, no aj on sám veľmi dobre vie, že najväčším problémom tímu na tomto turnaji je strelecká efektivita. A teraz sa nám pravdepodobne postaví do cesty jeden z najlepších brankárov sveta a istý budúci člen Siene slávy. "Každému brankárovi sa dá streliť gól. Dosť však bolo vymýšľania, musíme páliť zo všetkých pozícií. Niečim ho prekvapiť," dodal v súvislosti so súbojom proti Henrikovi Lundqvistovi mladý útočník pre hokej.sk.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2017

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk