HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vedenie KHL uvažuje o znížení počtu tímov z 29 na 24
zdroj: TASR

Vedenie KHL uvažuje o znížení počtu tímov z 29 na 24

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) uvažuje o znížení počtu tímov v súťaži z 29 na 24. Dôvodom je finančná nestabilita viacerých klubov v uplynulých rokoch.

"Optimalizácia počtu klubov nám pomôže vyriešiť otázku znižovania nákladov súvisiacich s príjmami hráčov," uviedol podľa ruských médií prezident KHL Dmitrij Černyšenko. Ten tvrdí, že na základ analýz je 24 tímov optimálny počet.

Po štyroch rokoch KHL opúšťa nadnárodnú súťaž chorvátsky tím Medveščak Záhreb, ktorý sa vracia do EBEL Ligy, pripomenula agentúra AP. Od roku 2012 pôsobí v KHL aj slovenský zástupca HC Slovan Bratislava.

Černyšenko kritizoval menej úspešné ruské kluby z toho, že sa spoliehajú len na štátne peniaze, ale kvalitou nemajú na štandard KHL a hrajú pred poloprázdnymi tribúnami. Viaceré ruské kluby v súťaži sú dlhodobo závislé na podpore od štátnych firiem a regionálnych vlád, ktoré ich držia nad vodou. Napriek tomu mali finančné problémy a neplatili svojich hráčov.

Prezident KHL napriek tvrdeniam o potrebe zníženia počtu účastníkov nevylúčil, že suťaž v najbližších rokoch expanduje aj do Japonska, Južnej Kórei, či západnej Európy.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk