HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Libor Hudáček: Chceme hrať o medaily a nie zachraňovať sa
zdroj: jäzva

Libor Hudáček: Chceme hrať o medaily a nie zachraňovať sa

Slovenský tím na šampionáte v Kolíne bol prešpikovaný nováčikmi, ale obsahoval aj hráčov, pre ktorých nebolo pôsobenie na svetovej úrovni ničim novým. Už piate majstrovstvá sveta absolvoval 26-ročný útočník Libor Hudáček.

 V siedmich zápasoch zaznamenal dva góly a jednu asistenciu. Práve jeho gól z úvodného súboja proti Talianom mal napokon cenu zlata. Nebyť presného zásahu 63 sekúnd pred koncom tretej tretiny, nezískali by Slováci v úvodnom súboji ani bod a dnes by si tak už mohli študovať zloženie B-kategórie.

"Sme si vedomí toho, že to nebolo ideálne," vyslovil sa po poslednom zápase MS Libor Hudáček. "Už od leta musíme začať robiť všetko preto, aby to bolo nabudúce krajšie. Takto sa na medzinárodnom fóre prezentovať nemôžeme. Pre nás všetkých to bolo veľké poučenie do budúcna. Videli sme, ako to nemá vyzerať. Nemôžeme mať ružové okuliare a počnúc od prezidenta sa nad tým musia všetci zamyslieť. Musíme to úplne prekopať a pustiť sa do práce. My hráči sme videli, že musíme viac trénovať, viac drieť. Nikto z nás sa totiž nechce zachraňovať. Chceme hrať o medaily."

K želanému boju o medaily mali tentoraz naši reprezentanti ďaleko. Dvadsaťšesťročný Harichovčan hovoril len o zábleskoch, ktoré napĺňali vlastné predstavy tímu.

"Mali sme niekoľko výborných tretín a momentov. Bolo tam však aj veľa výpadkov, ktoré nás stáli lacné góly. Všetci to videli, poznáme chyby a s odstupom času nás mrzí úvod turnaja. Hlavne ten zápas s Talianmi, ktorí potom ukázali veľmi málo. Určite sa na tom prejavili aj naše neskúsenosti," upozornil L. Hudáček na základný hendikep tímu Zdena Cígera. "Niektorí chalani prišli na šampionát z našej extraligy a zrazu boli postavené do pozície boja proti najlepším."Slovensko - Švédsko (20 obrázkov v galérii)

Zatiaľ čo v tejto chvíli bol zber skúseností veľmi bolestivý, z pohľadu budúcnosti by mohol byť osožný. Blížia sa totiž olympijské hry a v tejto chvíli platí, že podujatie pod piatimi kruhmi bude bez účasti hráčov z NHL.

"Ja by som si nebol taký istý, že hráči z NHL neprídu. Podľa mňa sa to ešte môže zmeniť a každý hráč z NHL chce ísť na olympiádu. Keď Ovečkin zavelí, tak sa k nemu NHLPA rada pridá. Olympiáda by mala byť práve o tom, že sa tam stretnú najlepší športovci sveta," zamyslel sa útočník švédskeho Orebra. Či už však vedenie najlepšej ligy sveta svoje rozhodnutie prehodnotí, alebo nie, mladší z bratov Hudáčkovcov je odhodlaný pobiť sa o nomináciu. "Olympiáda je pre každého z nás veľkou motiváciou. Každý športovec by sa tam chcel dostať a ja nie som výnimkou."

Do Pjongčangu je však ešte ďaleko. Libor Hudáček by si ešte pred ním rád vyskúšal kemp v niektorom z kempov NHL a v tejto chvíli si plánuje v prvom rade oddýchnuť doma s rodinou. "O chvíľu sa mi narodí dieťa a teším sa domov za najbližšími. Určite si vypočujem ich názory na to, čo videli v televízii a potom sa začnem pripravovať na novú sezónu."

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk