HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kanaďania zarmútili usporiadateľov, tešia sa na veľký zápas proti Rusku
zdroj: jäzva

Kanaďania zarmútili usporiadateľov, tešia sa na veľký zápas proti Rusku

Presun z Paríža do Kolína zvládli obhajcovia majstrovského titulu na jednotku. Kanada síce porazila domáce Nemecko iba 2:1, počas celého stretnutia však herne i strelecky dominovala. Brankára Phillipa Grubauera zasypali "javorové listy" päťdesiatimi strelami a druhú tretinu dokonca vyhrali na strely 20:1.

"Vyhrali sme zaslúžene," skonštatoval kapitán Claude Giroux. "Myslím si, že sme mali jasnú prevahu, ale umožnili sme im jeden brejk a Nemci sa vrátili do hry. Vedeli sme však, že majú výborný tím. Porazili USA a na turnaji podávali naozaj kvalitné výkony. Je to teda cenné víťazstvo."

Jednoduché to pred takmer sedemnástimi tisíckami divákov nebolo ani podľa útočníka Travisa Konecneho. 

"Vedeli sme, že budú mať za sebou úžasné publikum, ktoré im dodá sily. Nebolo to nič ľahké, ale zvládli sme to a to je podstatné. Odohrali sme dobrý zápas a snažili sme sa neustále tlačiť. Vyšiel im ten jeden brejk, ale v závere sme to zvládli veľmi dobre a zápas sme dohrávali v ich pásme. Tešíme sa na Rusov, bude to veľký zápas," preorientoval Konecny svoju pozornosť k očakávanému semifinálovému súboju titanov. 


"Snažíme sa zlepšovať každým zápasom. Proti Nemecku sme urobili krok k nášmu cieľu, ale pred nami sú ešte ďalšie dva kroky," skonštatoval autor prvého gólu Mark Scheifele. Dvadsaťštyriročný rodák z Kitcheneru bol vlani členom zlatého tímu Kanady a keď sa tento rok neprebojoval s Winnipegom do play-off, neváhal ani chvíľu. "Možnosť obliecť si reprezentačný dres Kanady je pre mňa vždy cťou. Vlani sme získali titul a teraz ho chceme obhájiť. Zatiaľ si užívame peknú jazdu a vyhrať nad Nemeckom pred takou atmosférou bolo zážitkom."

V základnej časti NHL nazbieral Scheifele v 79 zápasoch 82 bodov a v porovnaní s predošlým ročníkom sa zlepšil o skvelých 21 bodov. V budúcnosti však chce ešte viac. "Zlepšenie je základom úspešného športovca. Či už ide o Crosbyho, McDavida, alebo Toewsa, každý sa chce zlepšovať zo sezóny na sezónu. To je aj môj cieľ. Stále totiž prichádzajú noví, mladí hráči a hokej sa neustále zrýchľuje. Nikdy sa preto nemôžete uspokojiť so súčasnou úrovňou," zamyslel sa Scheifele. 

Najnovšie z klubu: Kanada

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Olympiáda 2018

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2017

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk