HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nemci vypadli s potleskom, štvrťfinále sa im máli
zdroj: jäzva

Nemci vypadli s potleskom, štvrťfinále sa im máli

V súboji proti Lotyšsku ešte dokázali ujsť hrobárovi z lopaty, no proti Kanade už druhý veľký obrat nedokonali. Hokejisti domáceho Nemecka boli počas väčšej časti štvrťfinálového súboja proti úradujúcim majstrom sveta pod silnou paľbou a len vďaka skvelému výkonu brankára Phillipa Grubauera napokon prehrali iba 1:2.

"Kanade sme ukázali priveľa rešpektu," vyslovil sa tréner Nemecka Marco Sturm. Spomínaný rešpekt sa prejavil hlavne v druhej tretine, ktorú vyhrala Kanada na strely 20:1. "V tej tretej sme našťastie ukázali aj morálku tímu a na chlapcov môžem byť hrdý. Škoda len, že sme to súperovi výrazne uľahčili vlastným strachom. Sklamanie je veľké, veľmi sme túžili po vyrovnávajúcom góle."

Yannick Seidenberg skóruje
jäzva

Za stavu 0:2 oživil domáce nádeje využitým brejkom Yannic Seidenberg.

"V hlavách sme mali zápas proti Lotyšsku, ktorý sme dokázali otočiť v samotnom závere. Po tom mojom góle bolo ešte dostatok času a veril som, že to dokážeme opäť Bohužiaľ sa tak nestalo," povzdychol si Y. Seidenberg v pozápasovej mixzóne.

Nemci si veľmi dobre uvedomovali silu súpera, ich šanca na semifinále však žila prakticky do posledných sekúnd.


"Kanada ukázala svoju kvalitu. Myslím si však, že sme im to sami uľahčili. Nechali sme ich hrať svoju hru a dostať sa do vedenia. Dvojgólové manko je proti Kanade veľa. Znížili sme, ale jeden gól nestačil," pokračoval Yannic Seidenberg. "Sklamanie je veľké. Neodohrali sme zlý turnaj, ale veľmi sme chceli urobiť ešte tento jeden dôležitý krok nahor. Štvrťfinálový cieľ sme splnili, ale každý z nás chcel ešte o čosi viac."

Aj trénerovi Sturmovi sa štvrťfinále málilo. "Nemôžeme sa uspokojiť s takýmto výsledkom. Užívali sme si pekný šampionát, ale chceli sme viac."

Snahu svojich bojovníkov však ocenilo kolínske publikum. Hala síce nebola vypredaná, vyše 16 tisíc divákov však vytvorilo dokonalú domácu kulisu. Svojich hráčov odprevádzali po prehre potleskom v stoji.


Štvrťfinále MS: Kanada - Nemecko (20 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Kanada

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2017

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk