HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ribeiro si už asi v NHL nezahrá, problémy s alkoholom  mu ruinujú kariéru
zdroj: TASR/AP

Ribeiro si už asi v NHL nezahrá, problémy s alkoholom mu ruinujú kariéru

Kariéra 37-ročného Mike Ribeira je vo hviezdach a za všetko môže alkohol. Presnejšie povedané, neschopnosť rodáka z kanadského Montrealu odolať tomuto neduhu.

Ribeiro odohral v NHL už vyše tisíc stretnutí a uplynulú sezónu strávil v kluboch Nashville Predators (46 zápasov) a Milwaukee Admirals (28 zápasov). V úvode februára požiadal tréner Predátorov Peter Laviolette o jeho výmenu. Ako teraz potvrdil jeho agent, bola to reakcia na Mikove problémy s alkoholom a išlo pravdepodobne o jeho poslednú sezónu v NHL a možno aj v Severnej Amerike celkovo.

Problémy s alkoholom sú v prípade Ribeira dlhodobé. Už v sezóne 2013-14 sa ešte ako hráč Arizony Coyotes zapojil do programu hráčskej asociácie NHLPA, ktorý pomáha hráčom s problémami porúch správania a užívania návykových látok.

"Mike sa momentálne nachádza v Nashville a snaží sa dať do poriadku," prezradil jeho agent Bob Perno. "V týchto týždňoch oddychuje a sám si stanovil niekoľko mesiacov na rozhodnutie o ďalšom vývoji kariéry. Mike sa dostal opakovane do problémov s alkoholom a snaží sa z toho dostať. Uvedomuje si, že to môže zničiť jeho kariéru. Obvzlášť v tomto veku."

Perno prezradil, že práve problémy s alkoholom boli za preradením Ribeira na farmu v Milwaukee.

"Mike začal opäť piť pred sviatkami a manažment Predators sa o tom dozvedel. Preto ho poslali preč. Mike akceptoval preradenie na farmu, ale nechce sa vzdať. Našiel v sebe vôľu vyriešiť tento problém a všetci veríme, že to zvládne," uviedol na adresu otca troch detí jeho agent.

Alkohol pritom nebol prvým problémom Ribeira. Už v roku 2015 mal na krku žalobu za sexuálny nápor na svoju pestúnku, ktorá mala v tom čase osemnásť rokov. Prípad bol napokon vyriešený bez trestu a Ribeiro podpísal dvojročný kontrakt s Nashville na 7 miliónov dolárov. Čo však bude teraz, to zatiaľ nevie nikto.

"Ak by to mal byť koniec, tak Mike bude môcť byť na svoju kariéru hrdý. Je však možné, že odíde hrať do Európy. Z pohľadu NHL musíme byť realistami. Bude to ťažké," dodal jeho agent Perno.


Zdroj: sports.yahoo.com


Najnovšie z klubu: Nashville Predators

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk