HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Yzerman prezentuje silný záujem o zotrvanie Budaja
zdroj: TASR/AP

Yzerman prezentuje silný záujem o zotrvanie Budaja

Zatiaľ čo ruský brankár Andrej Vasilevskij robí v Kolíne všetko preto, aby pomohol Rusku k návratu na zlatý trón, v jeho klube Tampa Bay Lightning sa špekuluje o tom, kto mu bude v budúcej sezóne kryt chrbát.

Všeobecne sa predpokladalo, že príležitosť dvojky dostane v Tampe Bay niektorý z mladých prospektov klubu. Generálny manažér Steve Yzerman však v rozhovore pre SB Nation prezradil, že je tu veľká šanca na pokračovanie spolupráce s 34-ročným Slovákom Petrom Budajom.

"V rámci nášho programu si vychovávame Connora Ingrama. Práve končí s juniorským hokejom a prechádza v rámci našej farmy v Syracuse k profesionálom. Okrem toho tam máme dvojicu brankárov Mike McKenna - Kristers Gudlevskis. Obom vypršia po sezóne kontrakty. Musíme sa rozhodnúť, čo s nimi urobíme ďalej. No a potom máme Petra Budaja, ktorý dokončil sezónu v našom tíme po príchode z Los Angeles. Za klub môžem povedať, že sme s nim boli veľmi spokojní a máme silný záujem o jeho návrat. Múdrejší budeme po skončení celého ročníka a s príchodom termínu 1. júl. Pozíciu našej dvojky budeme určite riešiť," skonštatoval Yzerman.

Budaj sa na Floridu presunul koncom februára z Los Angeles. Celkovo odchytal počas uplynulej sezóny až 60 zápasov a z pohľadu NHL si tak vytvoril osobný rekord. 

Zdroj: rawcharge.com


Najnovšie z klubu: Tampa Bay Lightning

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk