HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice naberajú na sile, Jančuška počíta aj s najproduktívnejším hráčom uplynulej sezóny
zdroj: jäzva

Košice naberajú na sile, Jančuška počíta aj s najproduktívnejším hráčom uplynulej sezóny

Košickí hokejisti vstúpili do prípravy na suchu s jednoznačným cieľom - urobiť všetko preto, aby sa neopakovalo sklamanie z predošlej sezóny. Ambíciu "oceliarov" vrátiť sa medzi tipsportligovú špičku svedčia i doterajšie nákupy.

"Oceliari" postupne oznámili príchody brankára Stanislava Škorvánka, obrancov Martina Baču a Václava Čížeka, ako aj útočníkov Šimona Petráša, Patrika Koyša a Petra Kafku. Na ceste do Steel arény je navyše najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Marek Hovorka.

"Bača s Čížekom s nami trénujú, posledný tréning neabsolvovali z dôvodu choroby. Štvorica Nagy, Bicek, Kafka a Hovorka sa k nám pripojí až po prechode na ľad. Individuálne sa pripravujú dlhoročne a súhlasil som s tým, že to nebudeme meniť. Sú to profesionáli, ktorí vedia čo potrebujú a ja im verím," povedal nám tréner HC Košice Milan Jančuška po piatkovom špeciálnom kickboxovom tréningu. Ten uzatvoril prvé tri týždne prípravy na suchu.

"Po prvých troch týždňoch prípravného obdobia môžem povedať, že zatiaľ je všetko v poriadku. Hráčov pripravujeme aeróbne, vytrvalostne aj silovo. Venujeme sa zlepšovaniu dynamiky, výbušnosti i koordinácie a robíme všetko preto, aby bol štýl košického hokeja iný, ako bol doteraz. Chceme hrať útočne a atraktívnejšie. Bremeno záťaže plánujeme rozložiť na väčší počet hráčov a z tohoto pohľadu som rád, že máme v tíme Nagya, Biceka, Hovorku, Koyša, Kafku či Jenčíka. Je tu teda predpoklad správnej konkurencie v tíme," skonštatoval Jančuška.

K tímu sa zatiaľ nepripojili reprezentanti Jakub Suja a Eduard Šedivý, ktorý čerpajú voľno po účasti na majstrovstvách sveta. Očakávať sa navyše dajú i avizované príchody legionárov zo zámoria či iných európskych krajín.

"V tejto chvíli potrebujeme doplniť už len konkrétnych hráčov na konkrétne miesta. Hovorím o brankárovi, jednom obrancovi a dvoch útočníkoch," skonkretizoval posledné voľné pozície v tíme tréner Jančuška. "Kostru tímu už máme a teraz máme čas na to, aby sme doplnili tím o správnu kvalitu a správne charaktery hráčov. Osobne by som bol rád, ak by sme mali ďalšie posily k dispozícii už na ľade v auguste, už po príchode do Košíc som však vravel, že počítať musíme aj s tým, že káder budeme finalizovať až pred samotným štartom súťaže."

V príprave na novú sezónu odohrajú Oceliari šesť prípravných zápasov plus tri stretnutia v rámci Tatranského pohára.


Kickbox HC Košice (20 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk