HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomáš Marcinko mení KHL za Třinec
zdroj: jäzva

Tomáš Marcinko mení KHL za Třinec

Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko sa stal novou posilou českého extraligistu HC Oceláři Třinec. S klubom podpísal ročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu. Naposledy pôsobil v tíme čínskeho zástupcu v KHL Červená hviezda Kchun-lun.

"Nad ponukou som dlho neváhal. Třinec má nielen v Česku, ale aj na Slovensku dobrý zvuk. Rysovali sa mi síce aj iné ponuky, ale Oceláři mali seriózny záujem, ich prístup bol férový a konkrétny. Cítil som záujem aj zo strany trénera a športového riaditeľa, takže preto som tu," uviedol po podpise zmluvy pre klubový web 29-ročný Marcinko.

V reprezentačnom drese Slovenska sa Marcinko predstavil na dvoch svetových šampionátoch (2014 a 2016) i na ZOH 2014 v Soči. "Už skôr sme avizovali, že hľadáme ako jednu z posíl stredného útočníka. Tomáš je veľkým hráčom, ktorý sa nám typovo páči. Počas svojej kariéry nazbieral množstvo skúseností, navyše je stále ešte v ideálnom hokejovom veku. Je to defenzívne ladený útočník, ktorý môže v prípade potreby zaskočiť aj na krídle," povedal športový riaditeľ Třinca Jan Peterek.

Marcinka draftoval v roku 2006 zo 4. kola tím NHL New York Islanders, v zámorí ale pôsobil iba v OHL a AHL. Obliekal aj dresy HC Košice, MODO Hockey a HC Pardubice.

Najnovšie z klubu: Red Star Kunlun

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk