HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Päť najškaredších dôležitých gólov histórie
zdroj: TASR/AP

Päť najškaredších dôležitých gólov histórie

Niektoré z najväčších gólov hokejovej histórie boli vyložene krásne, stáva sa však aj to, že o sériách či tituloch rozhodujú tzv. "poťagóly". Čiže góly, ktoré by sa normálnych okolností nestáli za reprízu.

Staré hokejové klišé však vraví, že počíta sa každý gól. Presne to platilo aj v prípade majstrovského gólu Patrica Hornqvista z Pittsburghu. Nebol to žiadny exportný kúsok, no pre Penguins mal cenu zlata.

Magazín The Hockey News v tejto súvislosti vybral päť ďalších slávnych gólov, ktorým chýbala potrebná krása.


zdroj: youtube.com

Uwe Krupp, finále Stanleyho pohára 1996

Keď pred pár týždňami uvádzali Nemca Kruppa do Siene slávy IIHF, premietali v pozadí aj jeho najslávnejší gól. Finálový duel medzi Coloradom a Floridou dospel až do tretieho predĺženia a na ukazovateli skóre svietilo stále 0:0. V tom vyslal Krupp nenápadnú strelu z rohu pásma. Puk skončil v bránke a nemecký obranca sa stal prvým hráčom od Boba Nystroma (1980), ktorému sa podarilo streliť majstrovský gól v predĺžení.


zdroj: youtube.com

Stephane Matteau, konferenčné finále 1994

Išlo o najslávnejší gól majstrovskej jazdy Rangers v roku 1994. Matteau sa pekne zbavil Scotta Niedermayera, aby následne prekonal Brodeura po natlačení sa spoza bránky. Žiadna silná strela, žiadna pripravená akcia po sérii prihrávok. Pre Rangers však išlo o gól, ktorý ich poslal do finále.


zdroj: youtube.com

Steve Smith/Perry Berezan, divízne finále 1986

Súboje medzi Edmontonom a Calgary sú nazývané ako bitka o Albertu a fanúšikmi sú preto vnímané veľmi špecificky. V roku 1986 sa títo rivali stretli v divíznom finále a o postupe rozhodoval siedmy zápas. Postupová bodka Flames mala napokon neuveriteľnú podobu. Postaral sa o ňu nešťastník Steve Smith, ktorý prekonal pri pokuse o založenie útoku vlastného brankára. Hráči Calgary tak prišli k víťaznému gólu ako slepé kura k zrnu.zdroj: youtube.com

Henri Richard, finále Stanleho pohára 1966

Slávny kanonier strelil vo svojej kariére stovky gólov, no jeden z tých najslávnejších prišiel práve vo finále v roku 1966. Víťazný gól pritom zaznamenal rukavicou v páde. Brankár Detroitu Roger Crozier proti tomu okamžite protestoval, no rozhodca gól uznal.


zdroj: youtube.com

Paul Henderson, Summit Series 1972

Hokejovou udalosťou sedemdesiatych rokov bola séria medzi Sovietským zväzom a Kanadou. O jedno z najslávnejších víťazstiev histórie sa postaral Kanaďan Paul Henderson, ktorý najprv spadol za bránkou Vladislava Treťjaka, aby ho následne prekonal po dvoch dorážkach.

zdroj: youtube.com
Zdroj: THN.com

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk