HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hokejový Hetfield prezlieka dres za čierne tričko, hokejku mení za mikrofón
zdroj: jäzva

Hokejový Hetfield prezlieka dres za čierne tričko, hokejku mení za mikrofón

Gólmi či tvrdými hitmi dvíha zo sedadiel divákov na hokejových štadiónov už takmer osemnásť rokov. Obranca Marcel Šterbák však dokáže ovládať aj úplne iné publikum.

Keď vymení hokejku za mikrofón a namiesto dresu začne zmáčať potom čierne tričko, cítia sa fanúšikovia tvrdej muziky ako na koncerte skupiny Metallica. Hokejový James Hetfield je frontmanom revivalovej kapely TVM, ktorá sa špecializuje práve na piesne legendárnych heavymetalových legiend z Los Angeles.

"Všetko to vzniklo v roku 2007, kedy sme začali tak nezáväzne jamovať s Ivanom Droppom a mojim najlepším kamarátom Marekom. Neskôr sa k nám pridal ďalší kamarát Julo Spišák a začali sme sa stretávať v skúšobni. Postupne vznikla zostava, s ktorou fungujeme už asi tri roky," popísal 36-ročný kapitán michalovskej Dukly pozadie vzniku svojej hudobnej kariéry.


Zostava TVM Tribute má za sebou niekoľko koncertov a postupom času si nachádza čoraz viac fanúšikov. Počas piatkového koncertu v košickom Colloseu to vyzeralo ako na pravom koncerte Metallicy.

"Ľudia boli úžasní, naozaj sme s to parádne užili. V hľadisku sa objavili aj niekoľkí hokejisti a poďakovať sa musím hlavne Mišovi Grmanovi, ktorý za nami pricestoval z Liptovského Mikuláša spoločne s manželkou," uviedol majster Slovenska z rokov 2009 a 2011, ako i trinásťnásobný reprezentant Slovenska.Koncert TVM Tribute
jäzva
Členovia kapely TVM sa nesnažia Metallicu kopírovať do bodky, hudbu vnímajú skôr ako relax a únik od každodennej reality. Skúsený hokejový obranca mal k heavymetalovej hudbe vždy blízko a počas jeho pôsobenia v HC Košice sa hráči rozcvičovali pred zápasmi práve pri takejto tvrdej muzike.

"V tom čase som zaviedol aj v šatni tvrdú hudbu. Ak by sa to spoluhráčom nepáčilo, tak by som ich tým nemučil. Zjavne to však fungovalo, pretože v tom čase sme spravidla vyhrávali," pousmial sa M. Šterbák. K tvrdej muzike inklinoval vždy. "Vždy som mal rád rock a heavymetal. Už od puberty. Vtedy som samozrejme netušil, že sa raz ocitnem na koncertnom pódiu."

Marcel Šterbák
jäzva


Ako správna revivalová skupina, ktorá sa venuje v prvom rade hudbe americkej legendy z Los Angeles, si zoskupenie TVM pochopiteľne nemohlo nechať ujsť už viacero koncertov skupiny Metallica.

"Na Metallice som bol už asi päťkrát a vždy to bol obrovský zážitok. S chalanmi sme však pobehali aj koncerty Ozzyho Osbourna, Guns and Roses či Slasha. Všetko sú to páni muzikanti, ktorých všetci v kapele obdivujeme," vyznal sa 36-ročný obranca zo svojej rockovej lásky.

Marcel Šterbák
jäzva

Z pohľadu osobných zážitkov s Metallicou spomína najradšej na svoj prvý koncert z roku 2010 v Rakúsku. Gitaristovi kapely Marekovi sa dokonca podarilo stretnúť sa s legendárnym frontmanom kapely osobne.

"Marekovi sa vyplatila trpezlivosť. Bol ochotný čakať 24 hodín pred hotelom a napokon sa Hetfielda dočkal. Ja osobne som sa stretol v Budapešti so Slashom. Je to o trpezlivosti, alebo vyhráte meet and greet. Ak vás vylosujú, tak sa stretnete priamo s kapelou," pridal Marcel Šterbák.

Záhadná skratka kapely TVM vznikla už v roku 2007, no jej spevák ju radšej vysvetliť nechce. Podstatná je vraj hudba, ktorú skupina produkuje priamo od srdca.

Marcel Šterbák
jäzva

Marcel Šterbák
jäzva

Marcel Šterbák
jäzva

Marcel Šterbák
jäzva

Marcel Šterbák
jäzva
Marcel Šterbák
jäzva

TVM Tribute
jäzva
TVM Tribute
jäzva


Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk