HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rady HK Nitra vystužili zámorské posily
zdroj: hockeynitra.com

Rady HK Nitra vystužili zámorské posily

Vedenie tipsportligového hokejového klubu HK Nitra angažovalo dvojicu zámorských útočníkov. Dres tímu spod Zobora budú v novej sezóne obliekať Anthony Luciani a David Friedmann. Klub o tom informoval na oficiálnej webstránke.

Obaja hráči prichádzajú z nižšej zámorskej súťaže ECHL. "O Lucianiho sme mali záujem už v minulej sezóne, keď odchádzal David Laliberté. Vtedy sa Anthony rozhodol zostať v zámorí. Teraz sme sa už dohodli na zmluve. Ide o produktívneho praváka. Každú posilu, ktorá príde zo zámoria, chceme vidieť vo viacerých zápasoch na videách. Podobne aj Anthonyho sme si pozreli a veríme, že pre Nitru bude posilou. Čo sa týka príchodu Davida Friedmanna, je to Slovák narodený v Kanade, má slovenských rodičov, slovenský pas a plynule hovorí po slovensky. Vyrastal v zámorí, no neberieme ho ako legionára. Keď sme ho oslovili, jeho prvá veta bola, že jeho snom je byť slovenským reprezentantom. Zapáčil sa nám. Chceme mu dať šancu. David bol v NCAA spoluhráčom Matta Copea, dokonca spolu bývali na izbe. Vieme, že NCAA je kvalitná súťaž. Takisto sme si ho pozreli v akcii. Ide o posledné dva príchody do Nitry pred nástupom na ľad. Nakoľko sme hráčov podpisovali ako jeden z mála klubov už počas prebiehajúcej sezóny a bezprostredne po jej skončení, nemuseli sme v máji a v júni podpisovať veľa nových zmlúv," uviedol pre klubovú stránku prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

60855
David Friedmann (foto: jäzva)


Pre 27-ročného Lucianiho to nebude prvé pôsobenie v Európe. Po rokoch v zámorí si v sezóne 2015/2016 vyskúšal súťaže v Taliansku a Nórsku, v ktorých mal priemer viac ako jeden bod na zápas. O štyri roky mladší Friedmann nastupoval v uplynulých troch sezónach v ECHL. V ročníku 2016/2017 odohral celkovo 67 zápasov, v ktorých získal 27 kanadských bodov.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk