HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prečo Detroit nechránil Mrázka?
zdroj: TASR/AP

Prečo Detroit nechránil Mrázka?

Pred štartom sezóny 2016-17 bol Petr Mrázek vnímaný ako budúcnosť Detroitu Red Wings. Červené krídla mali mať v jeho osobe jednotku pre niekoľko ďalších sezón.

Veci sa však menia rýchlo. Prešiel rok a Detroit sa rozhodol umiestniť českého brankára na zoznam hráčov, ktorých si nechráni pred rozširovacím draftom. Ak teda na neho ukáže generálny manažér Las Vegas prstom, poberie sa do mesta hazardu.

Iste, ak budeme predpokladať, že Vegas vyberie za svoju novú jednotku Marca-Andre Fleuryho, alebo Anttiho Raantu, na pozíciu dvojky už asi nebude chcieť angažovať Mrázeka. Ten totiž poberá ročný plat štyri milióny dolárov a to by bol priveľký luxus.

Prečo sa však v Detroite rozhodli chrániť o osem rokov staršieho Jimmyho Howarda?

Generálny manažér Red Wings Ken Holland to komentovať nechcel. "Máme za sebou ťažký rok a teraz sa snažíme vybudovať svoj tím. V otázke hráčskeho kádra sa teraz vyjadrovať nebudem," uviedol stroho Holland.

Je však zarážajúce, že Detroit uprednostnil Jimmyho Howarda napriek jeho veku i kontraktu. Tridsaťtriročný brankár má pred sebou dva roky platnej zmluvy na 5,3 milióna dolárov. Tú by Golden Knights určite na svoje plecia nevzali a Detroit by mal tým pádom chránených v podstate oboch brankárov. Takto je Mrázek reálne ohrozený.

Zdroje z Red Wings tvrdia, že v prípade 25-ročného Mrázka nebol Detroit spokojný s jeho výkonmi a ani s jeho prístupom. Český brankár zaznamenal v uplynulej sezóne bilanciu 18-21-9, inkasoval v priemere 3,04 gólu na zápas a zneškodnil 90 percent striel. Viaceré góly mali prívlastok lacných.

Howard naopak chytal spoľahlivo (priemer 2,1 a úspešnosť zásahov takmer 93 percent). Vedenie navyše oslovila i jeho povestná pracovitosť a dobrá povaha. Mrázek mal byť naopak nespokojný s neschopnosťou Red Wings vymeniť Howarda v predsezónnom období. Jeho sebavedomie sa často spájalo s tým, že hľadí len na svoje dobro. Aj preto sa s nim malo pracovať veľmi ťažko. A nepomohla ani výmena trénera brankárov, keď Jima Bedarda vystriedal Jeff Salajko, ktorý spolupracoval s Mrázkom v Grand Rapids.

Veľa naznačilo už rozhodnutie trénerov postaviť v prestížnom Zápase storočnice do bránky Jareda Coreaua. Nováčik vtedy dostal v Toronte prednosť pred Mrázkom. Išlo o priamu facku do tváre českého brankára. Teraz mu vlastný klub udelil opäť. Ako sa bude vyvíjať vzťah Mrázek - Detroit ďalej?


Zdroj: mlive.com

Najnovšie z klubu: Detroit Red Wings

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk