HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jurčo sa pripravuje s novou zmluvou a čistou hlavou: Viem, že Chicago so mnou počíta
zdroj: jäzva

Jurčo sa pripravuje s novou zmluvou a čistou hlavou: Viem, že Chicago so mnou počíta

Utorkový podvečerný tréning pod vedením osobného trénera Daniela Kičuru chutil Tomášovi Jurčovi viac ako tie predošlé. Niežeby mu odborník na naberanie kondície pripravil ľahší koktail cvičení, 24-ročný Košičan však naň prichádzal s vedomím, že tričko s logom Chicaga Blackhawks bude aktuálne aj v nasledujúcej sezóne. V pondelok totiž podpísal s vedením Jastrabov nový ročný jednocestný kontrakt, ktorý by mu mal garantovať 800 000 dolárov.

Tomáš, blahoželáme k novej zmluve. Ako sa rodila?

Tomáš Jurčo: S Chicagom sme boli viac-menej dohodnutí už počas sezóny. Už pred play-off som vedel, že mi chcú ponúknuť novú zmluvu. Bola to otázka času. V klube potrebovali počkať na rozširovací draft Vegas a ďalšie veci týkajúce sa tohto draftového obdobia. Oficiálne sme to teda podpísali až teraz.

Ako prebehol samotný proces podpisu zmluvy?

Tak ako všetky predošlé. Agent komunikoval s klubom niekoľko týždňov a potom mi poslali mailom zmluvu. Podpísal som ju a odmailoval späť.

Tomáš Jurčo
jäzva

Spomínané drafty priniesli z pohľadu Chicaga naozaj veľké veci. Odišli Panarin či Hjalmarsson, prišiel napríklad Saad. Čo hovoríš na tieto zmeny?

Priznám sa, že hlavne výmena Panarina ma veľmi prekvapila. To som absolútne nečakal. Uvidíme, aký to bude mať dopad na mužstvo. Generálny manažér Bowman však určite vie, čo robí. Potrebujeme pritvrdiť a Saad je v tomto smere v Chicagu overený hráč. Je to väčší typ hráča a typický bojovník. Mužstvu by mal pomôcť.

Nakoľko dôležité je, že v Chicagu si dohrával už poslednú sezónu?

Je to určite výhoda, pretože sa vrátim do známeho prostredia. Poznám mesto a hlavne tím. Poznajú ma tréneri a tých pár mesiacov mi z pohľadu ďalšieho ročníka veľmi pomohlo. Vzhľadom na minuloročnú operáciu som sa tešil hlavne na stopercentnú letnú prípravu. Do Chicaga sa chcem vrátiť v ideálnom stave a to sa mi zatiaľ darí. Trénujem mesiac a pol, ďalšie dva sú predo mnou. Cítim sa výborne a od novej sezóny mám veľké očakávania. Verím, že bude výborná.

Cítil si už pred výmenou do Chicaga vnútornú potrebu opustiť Detroit?

Určite áno. Poviem pravdu, posledné dve sezóny som už ľudí z vedenia naháňal a žiadal som, aby so mnou niečo urobili. Generálny manažér ma mal rád, ale tréner ma nechával sedieť. Bolo to nepríjemné. Ken Holland sa ma zbaviť nechcel, ale cítil som stagnáciu a mojej psychike tá situácia určite nepomáhala. Pozná to každý športovec. Hráč chce hrať zápasy a nie neustále čakať na šancu. Teraz mám opäť čistú hlavu. Chicago so mnou počíta a bude to na mne. Teším sa teda na novú sezónu.

Tomáš Jurčo
jäzva


V podobnej situácii bol pred rokom Richard Pánik, ktorý v Chicagu neuveriteľne ožil. Vnímaš jeho príbeh ako inšpiráciu?

Samozrejme. Rišo ukázal, že je výborný hráč. Stále vedel, že hokej hrať nezabudol a rovnako to teraz vnímam i ja. Čakám na prelomové obdobie, ktoré ma nakopne a začne sa mi dariť. Hlavne nech mi verí tréner a potom to už príde samo.

Neuvažoval si nikdy o návrate do Európy? Napríklad do KHL?

Nie. Mal som dosť slušné ponuky zo špičkových klubov KHL, ale nie je to moja priorita. Viem, že mám na NHL a viem, že to tak cítili v Detroite i v Chicagu. Potrebujem len obdobie, ktoré ma nakopne.

Tomáš Jurčo
jäzva

Jednu pozíciu v útoku Chicagu uvoľnili aj zdravotné komplikácie Mariána Hossu. Vnímali ste ich so spoluhráčmi v šatni už počas záveru minulej sezóny?

Áno, vedeli sme o tom dlhší čas. Osobne som si nebol istý tým, či sa vráti, alebo nie. Tá správa ma vyložene neprekvapila. Vedel som totiž, že tie problémy má a musí preto brať dosť silné lieky. Všetkých nás jeho rozhodnutie mrzí, ale pre seba i pre svoju rodinu sa rozhodol určite správne.

Bude ti chýbať aj ako slovenský tútor v Chicagu?

Hlavne počas prvých dvoch mesiacov v Blackhawks mi dal veľmi veľa. Bolo super mať ho po svojom boku a veľmi dúfam, že sa vráti na ľad a opäť si zahráme za jeden tím.

Tomáš Jurčo
jäzva

Ako prebieha tvoja letná príprava?

S kondičným trénerom Danom Kičurom makáme každý deň. Tréningy máme predovšetkým večer, kedy už nie sú také horúčavy. Trénujeme šesť dní v týždni a aj v soboty chodíme behať. Letná príprava je zatiaľ super a Dano mi pripravil veci, ktoré sú zladené s tým, čo mi poslali z Chicaga.

Kedy plánuješ cestu za oceán?

Od 21. do 23. júla máme v Chicagu akciu pre fanúšikov. Zúčastní sa jej veľa hráčov a pôjdem tam aj ja. Potom sa už stretneme až na hlavnom kempe Blackhawks. Dovtedy budem pokračovať v poctivej príprave.Najnovšie z klubu: Chicago Blackhawks

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk