Hokej.sk Hokej.sk

Tomčíkovej snom medaila, prvým krokom vypočuť si kluby
zdroj: jäzva

Tomčíkovej snom medaila, prvým krokom vypočuť si kluby

Bývalá slovenská hokejová reprezentantka Zuzana Tomčíková je prvou posilou tímu okolo Miroslava Šatana. Funkciu generálnej manažérky ženskej hokejovej reprezentácie bude vykonávať už od štvrtka 6. júla.

„Je to pre mňa veľká česť. Dôveru, ktorú mi prejavil Miroslav Šatan, si veľmi vážim,“ povedala krátko po podpise zmluvy Zuzana Tomčíková, ktorá ubezpečuje všetkých fanúšikov ženského hokeja pod Tatrami, že k svojej práci pristúpi so zodpovednosťou. Obaja generálni manažéri sa zhodli na tom, že ženské reprezentácie sú pre slovenský hokej dôležité.

Za spoločný cieľ si dali pravidelnú účasť elitných kategórií na majstrovstvách sveta. „Najvyššie priečky sú našim snom, bolo by krásne získať medailu na MS v najvyššej kategórii. Ide však o dlhodobú víziu, prácu na niekoľko rokov a rozhodne sa výsledky nedostavia už zajtra,“ upozorňuje niekdajšia úspešná brankárka, ktorá už vie, čo budú jej prvé kroky vo funkcii.

„V prvom rade chcem kontaktovať všetky ženské hokejové kluby na Slovensku a predstaviť im určitú víziu, s ktorou prichádzam. Chcem však s nimi úzko spolupracovať, preto si chcem najprv vypočuť ich názory a verím, že spoločnými silami posunieme ženský hokej dopredu,“ nechala sa počuť dvadsaťdeväťročná rodáčka zo Zvolena.

Zuzana Tomčíková patrí medzi najúspešnejšie hráčky ženskej slovenskej reprezentácie v histórii. V roku 2009 pomohla Slovensku postúpiť do elitnej kategórie MS, zastávala post brankárskej jednotky na ZOH 2010 vo Vancouveri. V roku 2011 si zachytala aj na svetovom šampionáte, kde ju vyhlásili za najužitočnejšiu hráčku turnaja a novinári ju zaradili do najlepšej päťky šampionátu. Slovensku pomohla v roku 2011 aj k bronzovej medaile na Svetovej zimnej univerziáde. Určitý čas trénovala brankárky v maďarskej reprezentácii.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko ženy

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Extraliga Ženy

Pozri viac

ProFutbal.sk