HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Godlovi doznieva radosť zo striebornej sezóny, v novej chce využiť odchod jednotky Kalpy
zdroj: jäzva

V Godlovi doznieva radosť zo striebornej sezóny, v novej chce využiť odchod jednotky Kalpy

Po juniorských majstrovstvách sveta na prelome rokov 2014-15 mu ležal svet pri nohách. Brankár Denis Godla priviedol mladých Slovákov k bronzu a sám bol vyhlásený za najlepšieho gólmana turnaja. Ponuky sa mali len tak sypať.

Niežeby neprišli. Mladého východniara si upísal bratislavský Slovan, no v konkurencii skúsenejších brankárov sa mu presadzovalo ťažko a keď si „orli“ zmluvne zaviazali zámorskú dvojicu Barry Brust – Michael Garnett, zamieril talentovaný Slovák do druhej fínskej ligy. Tam začínal prakticky odznova, no jeho úsilie postupne prináša ovocie. 


Ako legionár sa musíte snažiť dvakrát toľko, ako keby ste hrali doma. Mňa osobne zahraničie vždy lákalo a keď prišla ponuka z Mestis ligy, vzal som to. Sezóna mi vyšla, dostal som ponuku z jednej z najlepších európskych líg a uvidíme čo bude ďalej,“ hovorí Denis Godla rekapitulujúc posledné sezóny. Z druholigového Hermesu viedli jeho kroky do KaIPy a v drese čerstvého fínskeho vicemajstra odchytal 18 duelov v základnej časti a štyri v play-off.

Neodchytal som toho veľa, ani tých dvadsať zápasov nebolo na zahodenie. V play-off sme sa dostali do finále, získali sme medailu a celkovo tak musím hodnotiť sezónu veľmi pozitívne. Samozrejme, prehra v boji o zlato mrzela, ale s odstupom času si musíte ceniť aj striebro,“ zamyslel sa Godla. O tom, že s jeho službami vládla v Kuopiu spokojnosť, svedčí aj nový kontrakt znejúci na jednu sezónu. Dvadsaťdvaročnému brankárovi sa navyše črtá väčší priestor v bránkovisku. „Naša doterajšia brankárska jednotka odišla do Orebra a mne sa tak otvára príležitosť odchytať viac zápasov ako vlani. Dúfam, že sa ukážem v dobrom svetle.“


Po odchode Eera Kilpeläinena bude tvoriť Denis brankársky tandem s 29-ročným, medzinárodne ostrieľaným, Nikom Hovinenom.


Mojim cieľom je chytať čo najdlhšie vo Fínsku, poprípade sa časom posunúť do Švédska, alebo KHL. Ak by bola možnosť, tak by som to samozrejme raz skúsil aj v NHL. Je to sen každého hráča, ale v tejto chvíli mám pred sebou výzvu v podobe novej sezóny v Kuopiu,“ uviedol Godla, ktorý absolvoval v uplynulom ročníku aj jeden reprezentačný štart v seniorskom áčku. V budúcnosti by rád s dvojkrížom na hrudi okúsil i väčšiu medzinárodnú scénu. „Momentálne máme na Slovensku veľa kvalitných brankárov a dostať sa teraz do reprezentácie je ťažké. Všetko bude závisieť od toho, ako komu vyjde sezóna.“


A keď sme už pri reprezentácii, ako vnímal mladý brankár zmeny, ktoré so sebou priniesol nástup leta? „Ja osobne som nemal žiadne problémy ani so Zdenom Cígerom a Robom Švehlom. Vždy sme si všetko v pohode odkomunikovali. Miro Šatan však má svoje meno a všeobecný rešpekt. Je to predsa len slovenská legenda. Verme teda, že to bude lepšie a získame opäť nejakú medailu,“ dodal s nádejou v hlase Denis Godla.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Kalpa Kuopio

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fínsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk