HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prestaňte byť alibisti a konajte! Apeluje martinská kabína
zdroj: jäzva

Prestaňte byť alibisti a konajte! Apeluje martinská kabína

Hokejisti MHC Martin sledujú s ľútosťou aktuálny vývoj v klube z Turca. V snahe prispieť k záchrane nelichotivej situácii nám zaslali prostredníctvom hovorcu kabíny Branislava Rapáča nasledujúce stanovisko. Hokej.sk ho prináša bez redakčných úprav.

„V mene martinskej kabíny by som chcel zdôrazniť, že týmto stanoviskom na nikoho neútočíme, žiadame ním len pomoc. Klub nám dlží tri, poniektorým štyri mesačné výplaty, väčšina chlapcov nevidela peniaze od januára. Niektorí dokonca nemajú vyplatené ani prémie z minulého roka. Veľa ľudí sa nás pýta, prečo sme nebojovali počas sezóny, respektíve v januári či februári, keď nám peniaze prestali chodiť načas. 

Na Slovensku však funguje 30-dňová splatnosť, čo znamená, že január môžeme dostať vyplatený aj 28. februára. Na konci základnej časti teda nešlo o veľký sklz. Kabína dostávala každý týždeň sľuby od vedenia klubu, že situáciu napraví. Navyše, v Martine sa zišla skvelá partia vedená výborným trénerom. Verili sme, že môžeme byť úspešní, preto sme hrali aj bez peňazí. Vydržali sme, pre martinský hokej dosiahli úspech, no sľuby s vyplatením sa nenaplnili.Jeden z mala ľudí, ktorý sa nám snaží pomôcť a zachrániť situáciu a hokej v Martine je pán Kozák a jeho ľudia, za čo im ďakujeme.

Po Piešťanoch a Skalici je Martin tretí klub, ktorý za krátky čas skrachoval. Ak sa má liga posúvať dopredu, nie je dôležité len budovanie marketingu a sociálnych sietí. Inšpirujme sa zahraničím v podstatných záležitostiach. V iných súťažiach je bežné, že kluby skladajú pred sezónou zálohu pre prípad núdze. Ak by stalo niečo podobné ako v Martine, hráči a realizačný tím dostanú svoje peniaze. Nie je možné, aby dali teraz všetci hlavy do piesku. 

Počuli sme, že v Martine chcú založiť nový klub. Prihlási sa do prvej ligy, v januári vezme päť-šesť kvalitných hráčov, postúpi a za rok je späť. Státisícové dlhy utopí a do extraligy sa vráti s čistým štítom. Pýtame sa, ako je toto možné? Prestaňte byť alibisti a konajme

Keď sa na Slovensku dostane klub do krachu, právnou cestou peniaze nevymôžeme. Jediné orgány, ktoré nám v tejto situácii môžu pomôcť, sú SIHPA a Pro-Hokej. V pondelok som sa celý deň snažil kontaktovať Richarda Lintnera nakoniec sa mi to podarilo utorok, ale výsledok je taký, že on nenesie zodpovednosť a dava od toho ruky preč. 

Touto cestou predkladáme spomínaným orgánom prosbu zúfalých hráčov, ktorí túžia vidieť aspoň časť zo zarobených peňazí. Pre lepšiu predstavu verejnosti uvádzam, že na Slovensku sú hráči platení osem mesiacov. Ak vám nezaplatia štyri výplaty, z dvanástich mesiacov v roku dostanete zaplatené len štyri a uznajte, že z toho sa ťažko živí rodina. Vedenie súťaže by malo konečne nastaviť pravidlá, ktoré by podobným situáciám v budúcnosti zamedzili. Chceme vytvoriť tlak na kompetentných, aby sme si vydobyli, čo nám patrí. Verím, že naša výzva nájde pochopenie u verejnosti a pohne veci správnym smerom. My sa zarobených peňazí možno už nedočkáme, dôležité však je, aby sme pred podobnými ťažkosťami uchránili kamarátov a spoluhráčov v budúcnosti.“ 

Realizačný tím a hráči MHC Martin v sezóne 2016/17

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk