HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kytnára láka hra o špicu tabuľky. Preto si vybral Zvolen
zdroj: jäzva

Kytnára láka hra o špicu tabuľky. Preto si vybral Zvolen

Pri Hrone strávil dve vydarené sezóny a po ročnom poodskočení na juh Slovenska sa k nemu vracia opäť. Dvadsaťosemročný center Milan Kytnár sa však po návrate z Nových Zámkov nepripojí k bývalým spoluhráčom z Banskej Bystrice, ale posilní ich hlavného rivala zo Zvolena.

"Oslovil ma Vlasto Plavucha a už pred ním sa mi ozval pán tréner Mikula. Na Slovensku to bola pre mňa určite najlepšia možnosť, pretože Zvolen buduje veľmi kvalitný tím, ktorý by mal hrať o špičku v lige. A to ma láka," objasnil pozadie svojho príchodu pod Pustý hrad odchovanec Topoľčian.

V drese Zvolena už absolvoval prvé prípravné zápasy a s novými spoluhráčmi sa postupne ladí na spoločnú vlnu.


"Mužstvo sa zatiaľ formuje. Päťky sa stále menia a každý z nás sa postupne oboznamuje so svojimi úlohami v tíme. Tak ako to už býva, zlepšovať sa to bude od zápasu k zápasu," pokračoval Kytnár, ktorý prináša do tímu HKM neoceniteľné skúsenosti s medzinárodným hokejom. V minulosti už nosil na svojom drese aj kapitánske céčko, no z pohľadu Zvolena na nejakých funkciách netrvá. "V šatni máme viacero lídrov a tvorí sa tu veľmi dobrá partia. Nezáleží na tom, kto bude nositeľom céčka, podstatné je, že máme prirodzených vodcov."

Od novej sezóny očakáva Kytnár veľkú vyrovnanosť. "Liga sa vyrovnala už vlani a teraz to bude asi ešte vyrovnanejšie. Pre slovenský hokej je to len dobré a verím, že to priláka ľudí na štadióny."

A s akým cieľom prišiel dvadsaťosemročný útočník do Zvolena? "Podávať čo najlepšie výkony a pomôcť tímu k úspešným výsledkom."


Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk