HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bartoš si opäť obliekol košický dres. Nagy: Verím, že vychová budúcich reprezentantov
zdroj: jäzva

Bartoš si opäť obliekol košický dres. Nagy: Verím, že vychová budúcich reprezentantov

Fanúšikovia HC Košice si pomaly zvykajú na zostavu bez Petra Bartoša. Najznámejší nositeľ čísla 43 ukončil aktívnu kariéru vo veku 43 rokov, no korčule si obúva i naďalej.

Ako tréner mládeže má práce stále vyše hlavy, no tento týždeň mu dal zabrať dvojnásobne. V rámci letného kempu HC Košice mal totiž na starosti nielen trénerskú, ale aj organizačnú stránku.

"Bolo to určite iné ako v minulosti. Tentoraz som dostal úlohu všetko zorganizovať a zažil som tak kemp z druhej strany. V podstate išlo o hokejovú formu letného tábora, pretože o deti sme sa postarali so všetkým, čo k tomu patrí. Bolo to náročné, ale myslím si, že to dopadlo k všeobecnej spokojnosti," odfúkol si krátko po tom, čo vyprevadil na víkend 44 malých hokejistov rozdelených do dvoch skupín. V prvej boli prváci a druháci, v druhej tretiaci a štvrtáci. Priamo pod svojim velením mal i najmladšieho syna Adama.


"S Adamkom sme mali dohodu, že pokiaľ sme na zimáku, tak som pre neho pán tréner. Určite nemal žiadne výhody a keďže viem, že nerád prehráva, snažil som sa mu pripraviť nejaké tie problémy navyše," pousmial sa Peter Bartoš.


Letný kemp HC Košice (21 obrázkov v galérii)

Počas posledného dňa kempu sa ocitol na ľade opäť v pozícii hráča. Ako kapitán viedol svoj tím proti šéfovi spoločnosti U. S. Steel Košice Scottovi Buckisovi.

"Bolo to pekné spestrenie kempu a chlapci sa na ten zápas tešili celý týždeň. Pre mňa to bolo trochu zvláštne. Ocitnúť sa na ľade opäť v drese bolo príjemné, ale ja som už presedlal na druhú stranu. Teraz som už hráč a nie tréner," poznamenal vicemajster sveta z roku 2000. Ako nám však prezradila jeho manželka Veronika, po ukončení aktívnej kariéry to ide s jeho kondíciou dolu vodou. "Má pravdu. Teraz už nemám čas, starať sa o seba. Musím vybavovať veľa iných vecí a teraz už navyše nemám dôvod venovať sa svojej kondícii a podobným veciam. Teraz sa nestarám o seba, ale o tieto deti. Ako hokejista som sa odovzdal hokeju naplno a to isté sa snažím robiť aj v tejto novej práci."


Posledný deň letného kempu spríjemnila malým hokejistom autogramiáda pätice členov aktuálneho kádra HC Košice. Kapitán Ladislav Nagy bol s Petrom Bartošom ešte pred pár týždňami spoluhráčom na ľade.

"Mám z toho dobrý pocit a verím, že z niektorých týchto chlapcov vyrastú noví reprezentanti Slovenska. Takéto kempy by mali fungovať v každom meste," zdôraznil Ladislav Nagy. V čase jeho hokejových začiatkov podobné kempy neexistovali, no vtedy ani potrebné neboli. "Vtedy športovali deti automaticky. Teraz sa im je treba venovať a prilákať ich na korčule. Slovenský hokej zaspal a desať až pätnásť rokov sa v ňom nič nerobilo. Výsledkom bol úpadok. Musíme to teda naštartovať takýmito malými vecami a postupnými krokmi. Základ je venovať deťom pozornosť a pomáhať im užívať si hokej. V tomto veku sa musia športom baviť, poctivá práca príde s vekom."


zdroj: hokej.sk

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk