HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bartoš si opäť obliekol košický dres. Nagy: Verím, že vychová budúcich reprezentantov
zdroj: jäzva

Bartoš si opäť obliekol košický dres. Nagy: Verím, že vychová budúcich reprezentantov

Fanúšikovia HC Košice si pomaly zvykajú na zostavu bez Petra Bartoša. Najznámejší nositeľ čísla 43 ukončil aktívnu kariéru vo veku 43 rokov, no korčule si obúva i naďalej.

Ako tréner mládeže má práce stále vyše hlavy, no tento týždeň mu dal zabrať dvojnásobne. V rámci letného kempu HC Košice mal totiž na starosti nielen trénerskú, ale aj organizačnú stránku.

"Bolo to určite iné ako v minulosti. Tentoraz som dostal úlohu všetko zorganizovať a zažil som tak kemp z druhej strany. V podstate išlo o hokejovú formu letného tábora, pretože o deti sme sa postarali so všetkým, čo k tomu patrí. Bolo to náročné, ale myslím si, že to dopadlo k všeobecnej spokojnosti," odfúkol si krátko po tom, čo vyprevadil na víkend 44 malých hokejistov rozdelených do dvoch skupín. V prvej boli prváci a druháci, v druhej tretiaci a štvrtáci. Priamo pod svojim velením mal i najmladšieho syna Adama.


"S Adamkom sme mali dohodu, že pokiaľ sme na zimáku, tak som pre neho pán tréner. Určite nemal žiadne výhody a keďže viem, že nerád prehráva, snažil som sa mu pripraviť nejaké tie problémy navyše," pousmial sa Peter Bartoš.


Letný kemp HC Košice

Počas posledného dňa kempu sa ocitol na ľade opäť v pozícii hráča. Ako kapitán viedol svoj tím proti šéfovi spoločnosti U. S. Steel Košice Scottovi Buckisovi.

"Bolo to pekné spestrenie kempu a chlapci sa na ten zápas tešili celý týždeň. Pre mňa to bolo trochu zvláštne. Ocitnúť sa na ľade opäť v drese bolo príjemné, ale ja som už presedlal na druhú stranu. Teraz som už hráč a nie tréner," poznamenal vicemajster sveta z roku 2000. Ako nám však prezradila jeho manželka Veronika, po ukončení aktívnej kariéry to ide s jeho kondíciou dolu vodou. "Má pravdu. Teraz už nemám čas, starať sa o seba. Musím vybavovať veľa iných vecí a teraz už navyše nemám dôvod venovať sa svojej kondícii a podobným veciam. Teraz sa nestarám o seba, ale o tieto deti. Ako hokejista som sa odovzdal hokeju naplno a to isté sa snažím robiť aj v tejto novej práci."


Posledný deň letného kempu spríjemnila malým hokejistom autogramiáda pätice členov aktuálneho kádra HC Košice. Kapitán Ladislav Nagy bol s Petrom Bartošom ešte pred pár týždňami spoluhráčom na ľade.

"Mám z toho dobrý pocit a verím, že z niektorých týchto chlapcov vyrastú noví reprezentanti Slovenska. Takéto kempy by mali fungovať v každom meste," zdôraznil Ladislav Nagy. V čase jeho hokejových začiatkov podobné kempy neexistovali, no vtedy ani potrebné neboli. "Vtedy športovali deti automaticky. Teraz sa im je treba venovať a prilákať ich na korčule. Slovenský hokej zaspal a desať až pätnásť rokov sa v ňom nič nerobilo. Výsledkom bol úpadok. Musíme to teda naštartovať takýmito malými vecami a postupnými krokmi. Základ je venovať deťom pozornosť a pomáhať im užívať si hokej. V tomto veku sa musia športom baviť, poctivá práca príde s vekom."


zdroj: hokej.sk

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk