HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kanadská legenda sa teší z neúčasti hráčov NHL na olympiáde. Kopla si aj do Ovečkina
zdroj: Don Cherry vhadzuje slávnostné buly (TASR-AP)

Kanadská legenda sa teší z neúčasti hráčov NHL na olympiáde. Kopla si aj do Ovečkina

Osemdesiattriročný Don Cherry patrí v zámorí medzi uznávaných odborníkov. Bývalý úspešný tréner a víťaz trofeje Jacka Adamsa z roku 1976 baví divákov televíznych prenosov svojimi zaujímavými postrehmi a jeho typickou značkou sú kárované saká.

Jeho čerstvý názor na účasť hráčov z NHL na olympiáde však zrejme fanúšikov hokeja príliš nepoteší.

"Zápasy v Pjongčangu sa budú vysielať o tretej ráno. Kto do pekla má pozerať hokej o tretej ráno?" pýta sa Cherry. "Možno finále, ale ostatné zápasy rozhodne nie. Som hrdý na to, že tam nebudeme. Som rád, že tam naši hráči nebudú, pretože by sme si ich vôbec neužili."

Don Cherry teda zaujal pomerne sebecký postoj a v poriadku podľa neho nie je ani samotné dejiskom olympiády.

"Kto by chcel ísť do Severnej Kórei, či Južnej Kórei, či kde do pekla sa to vlastne hrá," pokračuje 83-ročný Kanaďan, podľa ktorého by bola účasť hráčov z NHL pod piatimi olympijskými kruhmi rizikom pre hráčov, ale aj pre majiteľov klubov a fanúšikov.

"Čo ak by tam vycestoval Carey Price sa zranil by sa tam? Alebo ak by sa zranil Crosby? Ako by to potom vysvetlili svojim klubom a fanúšikom?"

Cherry si navyše vystrelil z Alexandra Ovečkina, ktorý patrí medzi hlavných propagátorov účasti hráčov z NHL na olympiáde.

"Ak vezmeme do úvahy jeho úspešnosť na medzinárodnom fóre, tak Rusko ho tam podľa mňa ani veľmi nechce. Na olympiádach toho predsa veľa nezískal," naráža Cherry na skutočnosť, že Ovečkin absolvoval už tri olympiády, no nezískal na nich ani jednu medailu. "Nemyslím si, že tam Ovečkin a spol. pôjdu. Sú to len také reči pre médiá. Ak by tam išli, tak by mali problém."


Zdroj: Sportsnet.ca

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk