HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Budaj so špeciálnou maskou k výročiu Lightning, novinky predstavili aj Smith a Bernier
zdroj: Nová maska Petra Budaja (foto Daveart.com)

Budaj so špeciálnou maskou k výročiu Lightning, novinky predstavili aj Smith a Bernier

Slovenský brankár v službách Tampy Bay Lightning Peter Budaj vstúpi do novej sezóny s krásnou maskou z dielne Švéda Davida Gunnarsona.

Budajova maska je samozrejme v klubových farbách a dominuje jej klubové logo Tampy Bay. Špeciálnym spôsobom však odkazuje na 25. výročie pôsobenia Lightning v NHL. Okrem toho samozrejme nemôže chýbať jeho tradičný súputník - Ned Flanders zo seriálu Simpsonovci. Ten je tentoraz zobrazený fosforeskujúcou farbou.


Ďalšou novinkou z dielne Davida Gunnarsona je maska pre Jonathana Berniera z Colorada Avalanche. V jeho prípade dominuje dizajnu lev.

Úplne nový dizajn masky bol nevyhnutný v prípade Mika Smitha. Tridsaťpäťročný brankár sa v lete presunul z Arizony do Calgary a svoje nové pôsobisko sa rozhodol poctiť prostredníctvom prepojenia hokeja a koní. Kanadská Alberta je známa kovbojskou tradíciou a mustanga má vo svojom logu aj miestny klub amerického futbalu Calgary Stampeders. Ten dokázal v uplynulej sezóne vyhrať svoju konferenciu a v boji o Grey Cup podľahol až v predĺžení Ottawe. Maska pochádza z dielne Davida Arriga.

Najnovšie z klubu: Tampa Bay Lightning

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk