HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Takto to vyzerá v novučičkej Little Caesar´s Aréne v Detroite
zdroj: Little Caesar´s Arena (MLive.com)

Takto to vyzerá v novučičkej Little Caesar´s Aréne v Detroite

V Detroite začali písať novú športovú kapitolu. S veľkou slávou tam v utorok pokrstili novučičkú Little Caesar´s Arénu, ktorá sa stane domácim stánkom hokejových Red Wings i basketbalových Pistons.

Štadión Little Caesar ´s Aréna nahradí halu Joe Louis Arena. Pre účely hokejových zápasov ponúkne kapacitu 20 000 miest, ešte viac ľudí sa tam však zmestí počas koncertov. Tým prvým bude 12. septembra otvárací koncert skupiny Kid Rock.

Krst haly
Krst haly Little Caesar´s Arena (Mlive.com)

Výstavba novej arény v Detroite stála 863 miliónov dolárov. O slávnostné prestrihnutie pásky sa postaral starosta mesta a rodina Ilitchovcov, ktorá vlastní Red Wings.


Už ôsmeho septembra usporiadajú v novej hale charitatívne podujatie, výťažok z ktorého poputuje na konto charitatívnej nadácie Ilitchovcov.


Fanúšikovia v Detroite budú mať aj možnosť bezplatnej prehliadky. Tá sa uskutoční deviateho septembra od 14.00 do 20. 00.

a3
Little Caesar´s Arena (MLive.com)Súčasťou areálu arény je aj tzv. "Via", čiže promenáda, ktorá bude voľne dostupná počas dní bez hokejových a basketbalových zápasov. Jej súčasťou sú reštaurácie, bary i obchody. 

a4
Little Caesar´s Arena (MLive.com)

V rámci priestorov "Via" sú nainštalované viaceré prvky pripomínajúce predošlé štadióny Olympia Forum a Joe  Louis Aréna. Nachádza sa tu aj pôvodná drevená striedačka Red Wings.


Nájomcom haly bude aj klub Detroit Pistons z NBA.


a7
Little Caesar´s Arena (MLive.com)


Zdroj:Mlive.com

Najnovšie z klubu: Detroit Red Wings

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk